Małe przekładnie kątowe

Czołem.
Bezskutecznie szukam *małej*, gotowej przekładni kątowej, zdolnej
przenieść moment maks. 2 Nm przy obrotach 500-1000/min i zamienić
położenie wału z pionu na poziom. Pożądana wysoką trwałość, raczej
odpadają zabawki modelarskie. Google upiera się przy urządzeniach do
napędu czołgów i lokomotyw. Kardany odpadają z uwagi na pulsacje
momentu. Jakieś sugestie ?
Reply to
PeJot
Loading thread data ...
W dniu 10.05.2012 07:15, PeJot pisze:
w szlifierkach kątowych występują owe, ale nie wiem czy parametry będą dla Ciebie OK. Co do jakości to dostępny pełen wachlarz, od tych za 40zł w górę..
Reply to
Albercik
W dniu 2012-05-10 14:03, Albercik pisze:
One mają dosyć spore przełożenie, mnie pasuje 1:1.
Reply to
PeJot
W dniu 2012-05-10 14:28, PeJot pisze:
No ale pomysł z elektronarzędziami OK, szukam *przystawek kątowych* do wiertarki.
Reply to
PeJot
W dniu 2012-05-10 14:43, Grzegorz Krukowski pisze:
Pamiętam, ale przy tej cenie zapewne koła zębate z plasticinium.
Reply to
PeJot
Ale były. Jak kiedyś czegoś takiego szukałem po Castoramach i.t.p. to obsługa robiła wielkie oczy ... A takie rzeczy to były w książeczkach (niemieckich) do majsterkowania z lat 70ych ;) W każdym razie do wkrętarki się nadaje.
Reply to
Grzegorz Krukowski
Użytkownik "PeJot" napisał w wiadomości
Tylny most od poloneza ? :-) Audi quattro ponoc maily malutkie dyfry, z forda sierry moze ci podpasowac jesli 1:4 moze byc :-)
Ale chyba przesadzasz lub zle szukales. Pelno jest tego to np nie jest od czolgu
formatting link
P.S. Wloszczyzna ... to juz chyba lepiej samemu zrobic :-) A kolek stozkowych na internecie od ch* - aczkolwiek to dopiero 20% sukcesu.
formatting link
Male kola stozkowe bywaly tez w maszynach do szycia.
J.
Reply to
J.F
W dniu 2012-05-10 16:37, J.F pisze:
Od czołgu to nie, ale nadal *za duże*. Mocą i wymiarami tak ze 2 razy za duże - nie mam tyle miejsca.
Ja bym powiedział że 5%. Potrzebuję sprawdzonego gotowca.
Reply to
PeJot
Użytkownik "PeJot" snipped-for-privacy@mm.pl napisał w wiadomości news:joh0in$bgi$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...
u mnie w sklepie z narzedziami jest przekładnia kątowa do wiertarki. Zewnętrzna. Kosztuje 35 zł. Mniej-więcej albo prawie taka sama:
formatting link
że się przyda.
Reply to
Jackare
Użytkownik "kogutek" <sok snipped-for-privacy@gazeta.pl napisał w wiadomości news:jomh1n$4bi$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl... W Polsce
Jak połamało się Żonie w maszynie do szycia koło zębate to okazało się, że taniej! było zamówić 1 sztukę w USA (wykonaną na zamówienie wg. wzoru) niż w PL. U nas nikt nie chciał gadać o 1-2 szt, zamowienie można by realizować od może 500 zł. Sumarycznie koszt wykonania i transportu zamknął się w 200 zł.
Reply to
Ukaniu
Użytkownik "Ukaniu" napisał w wiadomości
No nie wiem - sa w Polsce firmy ktore zyja z remontow maszyn i robia kola jakie potrzeba i wcale nie trzeba zamowic 100 sztuk, ani nawet dwoch.
Ale nie wykluczam ze faktycznie zamowienie od 500 zl w gore, za mniej sie nie oplaca :-)
J.
Reply to
J.F
Użytkownik "J.F" <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:joqiju$8ah$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...
Obdzwoniłem wszystkie firmy jakie znalazłem. Tryb nie był prosty bo współpracuje ze ślimakiem więc potrzeba by obwiedniową frezarkę. Ja mam w ramce w pracowni powieszony rachunek jako znak czasów, ja Polak ślę do USA trybik aby go dorobić bo "u nas" się nie opłaca... (Panie a to by trzeba maszynę ustawić dla jednego?! a to się tyle materiału zmarnuje, a to nie mamy kiedy, a to zadzwoń pan może kolega zrobi). Z tego co wiem tryb został odfotografowany? wprowadzony do maszyny 3D, zestandaryzowany i zrobiony - glanz cycek.
Reply to
Ukaniu
Użytkownik "Ukaniu" napisał w wiadomości Użytkownik "J.F" <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości
I tak to moze wygladac - jak sie ma takich zamowien sporo, to sie inwestuje w odpowiedni sprzet i oprogramowanie, podejrzewam ze pare mln $, i potem jest tanio. Ale trzeba miec sporo zamowien zeby sie zwrocilo.
W biednych warunkach inzynier bedzie nad tym dzien siedzial, drugi dzien robotnik robil, a pewnie po drodze ktos sie musi zastanowic jak to zrobic przy posiadanym parku. No i 500zl az tak bardzo mnie nie dziwi :-)
J.
Reply to
J.F

Site Timeline

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.