mieszkanie 26 m i ogrzewanie

Feb 04, 2007 Last reply: 19 years ago 3 Replies

Witam,



poszukuje jakiegos patentu:) do ogrzewania mieszkania, ktore nie je ma dostepu do CO a prad jest drogi. Myslalem o gazowym ogrzewaniu, ale matra¿ jest ma³y, mo¿e jest jakis patent co by go obejsc?


SW napisał(a):

Na mały metraż dobre są ogrzewacze gazowe które wiesza sie na ścianie jak kaloryfery, pobiera powietrze do spalania i wyrzuca spaliny przez otwór w ścianie. Są bezpieczne bo komora spalania jest zamknięta od strony pomieszczenia. Już miałem takie kupować bo grzałem 5 lat prądem ale sie przeprowadziłem i problem sie rozwiązał :)

Zobacz tutaj:

formatting link

a wiesz moze jakie przepisy reguluje instalacje tych urzadzen w stosunku do metrazu?

SW napisał(a):

Przyglądnij się kotłom gazowym, ściślej ich minimalnej mocy. Typowa wartość to 7-8 kW i nadaje się to do mieszkania 80-100 m^2, aczkolwiek te same kotły u mnie na osiedlu ogrzewają mieszkania 35 m^2.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required