Oczom nie wierzę

Jadę drogą szybkiego ruchu, spoglądam w wewnętrzne lusterko a tam pędzi groźna czarna limuzyna i swiatła drogowe ruszają się w górę i w dół. W przeciwfazie, to w górę, tamto w dół i odwrotnie. Tylko w lusterku wewn. Lustra boczne dają normalny obraz normalnego auta na swiatłach. Zabójczy efekt "won mi z drogi".

Lustro wewn mam złożone, są w nim odbicia wtórne przyciemnione, Gdy ktoś oślepia, takie lustro podbija się do góry i dostaje przyciemniony obraz. Lusterka boczne to zwykłe tafle szkła.

Jakiś efekt optyczny (?) albo nieprawdopodobna synchronizacja - coś włączał i wyłączał gdy ja patrzę w to albo tamto lusterko.

Reply to
A S
Loading thread data ...

Użytkownik "A S" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:5d198cf8$0$507$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Byc moze twoje lusterko sie nie "rusza", tylko ma w srodku jakis LCD do przelaczania. I sie czestotliwosc przelaczajaca pokryla z czestotliwoscia zasilacza LED.

Bo skoro jak piszesz - w przeciwfazie, to chyba wszelakie mechaniczne efekty odpadaja.

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2019-07-01 o 12:41, J.F. pisze:

Lusterko nie ma elektryki. W pierwszej chwili przyszły mi do głowy jakieś efekty polaryzacyjne, przy okazji przyjrze sie swemu lusterku i mechanizmowi wtórnych ciemnych obrazów, ale pewnie były to swiatła "matrycowe" z jakims efektem sygnalizacyjnym. Kilka razy zerkałem w to i tamto lusterko patrząc przy tym na kotłowisko na drodze i należy przyjąć, że tamten coś przełączał w rytm mojego zerkania. Różne działanie lusterek to przypadek i cud synchronizacyjny.

Postrzegalnosc takiego sygnału jest porażająca. Wiadomo - oko peryferiami widzi ruch, nie plamy swiatla. A tu ruch był.

Reply to
A S

Dnia Tue, 2 Jul 2019 07:19:15 +0200, A S napisał(a):

Mogly byc ...

no wlasnie - dziwne jakies. Inni tez zauwazyli

formatting link
Jedno podejrzenie - maja kamere a nie lusterko wsteczne.

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2019-07-02 o 08:13, J.F. pisze:

To nie było migotanie, jak gościu stara się tłumaczyć. To było jakby piękna kobieta, która przykuwa wzrok, powoli mrugała rzęsami z okresem ~1s, oczy w przeciwfazie. Ruch tych rzęs był analogowy, a nie dwupozycyjny góra - dół.

Ale moje lustro od tego efektu (a nie zwykle boczne lusterka) ma właściwość wysyłania obrazu bezposrednio w oczy i obrazu sciemnionego pod pewnym kątem, powyżej i poniżej oczu. Gdy ktoś oślepia, wystarczy pstryknąć button odchylający lustro aby dostac w oczy obraz sciemniony. Jednak nadal nie widze możliwości interakcji tego efektu ze sztuczkami PWM w reflektorze.

Reply to
A S

A to lusterko nie autodimm? Jeśli PWM Leda "miga" to lusterko też pulsuje a że z pewnym opóźnieniem to daje taki efekt.

Reply to
Marek

W dniu 2019-07-04 o 16:48, Marek pisze:

Nieliniowe lustro? Czego to ludzie nie wymyślą. Do głowy przychodzą jakieś dudnienia i to by pasowało ale moje lusterko nie ma zasilania.

pozdro

Reply to
A S

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.