Płyta blachy 600x800x20

Gdzie przytną mi blachę (stal nierdzewna najlepiej techniczną) na wymiar

600x800x20 wyszlifują tak aby miała wymiary z dokładnością do 0,01mm (oczywiście pomijam sprawy z temperaturą i zmianą rozmiarów stali). Po porstu chce mieć równą powierzchnie czy to będzie 20 mm czy 20,1mm nie ma dla mnie znaczenia (ale grubość ma być taka sama z dokładnością 0,01). Czy jak kupie zwykłą blachę 20 to ona będzie miała dokładność do 0,01mm? Najlepiej aby to było gdzieś w okolicach Bielska-Białej. Coś się rozglądalem ale mam problem z zakupem takiej blachy bo przeważnie sprzedają o najmniejszej długości 2m no i przyciętą zwykłym palnikiem a wyszlifować i wyrównać to już trzeba sobie we włąsnym zakresie.
Reply to
Kurciok
Loading thread data ...

Ja nie wiem gdzie, ale co to jest nierdzewka techniczna? Konrad PS na 20mm nierdzewkę trzeba z 5KW laser. Albo waterjet. Są firmy które handlują stalą i mają czym przeciąć, ale z takim sprzętem handlowców nie znam. PS2 żeby mieć blachę 20.1mm musiałbyś kupić 30mm i sfrezować trzecią część grubości.

Reply to
KA

W wiadomości <ejcjsi$lgp$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl> Kurciok pisze, co następuje...

ja też nie mam pojęcia gdzie... ale z ciekawości - do czego Ci taka blacha? Czy do mierzenia głowic samochodowych...? Tak mi się nasunęło ;)

No a tak przy okazji: tam gdzie głowice planują, Ci nie wyrównają takiego blaszyska...? Wiem, materiał pewnie nie ten ale... BTW: w okolicach Katowic to Mikołów słynie z planowania, ale do BB to

80km będzie :)

pzdr, szadok

Reply to
szadok

Poplątało mi się miało być stal narzędziowa :)

No ja mam nawet firme 2 km od domu która ma takie ogromne arkusze blachy i mi to przetnie i dostarczy do domu (nie wiem czym, myślałem że będą to robić palnikiem zwykłym, ale może rzeczywiście będą to kroić laserem).Tylko jest problem :) bo ta blacha ma szerokość 2m i musiałbym kupić minimum 2m x 60cm, a nie chce bo nie potrzebuje. No i coś mi się zdaje że tą blachę będzie trzeba jeszcze później przez frezarkę przepuścić i wyszlifować (a jako że ma wymiary nienajmniejsze też pewnie będe szukał kogoś kto się tym zajmie :) no i pewnie kasa bo wyfrezowanie takiej powierzchni też coś pewnie będzie kosztować. Także pytanie jest takie jak najsprawniej uzyskać taką blachę? Najlpiej abym złożył zamówienie i dostał kurierem do domu :)

Wiem to był tylko taki przykład aby zwócić uwagę na to że interesuje mnie równa powierzchnia i taka sama grubość, a nie konkretnie dokładność wymiaru.

Reply to
Kurciok

No to bierz te dwa metry, będziesz miał taniej niż przycięty kawałek. Zresztą porównaj konkretne ceny, ale zwykle za przycięcie i wysłanie kawałka biorą więcej niż za cały arkusz.

Ja bym pytał po stoczniach, oni upłynnienia magazynowe różniste mają, choć narzędziówki to tam dużo nie idzie. Tylko koło BB jakoś stoczni niedużo... Ale z drugiej strony, to czy ci nie wszystko jedno, czy to przyjedzie z drugiego końca uliczy, czy z drugiego końca Polski?

Konrad

Reply to
KA

Frezarke numeryczną będe sobie robił i potrzebna mi jako podstawa.

Reply to
Kurciok

No ale i tak będe musiał przyciąć ;) no chyba że pójde na całość i zrobie sobie frezarkę na 2m ;-)

Hmm w sumie to musze podzwonic jeszcze jutro po zakładach które mają wypalarki laserowe w końcu u nich to wycinanie takich blach to codzienność także materiał też pewnie będą mieli na miejscu.

Reply to
Kurciok

Czasem najtaniej jest zaplacic za ten nadmiar. Bedziesz mial dwie, albo sprzedasz na zlomowisku, odzyskasz pieniadze :-)

Spytaj w tej firmie kto to kupuje - zapewne cos z nia robi ma srodki obrobcze.

do 0.01mm ? nielatwe zadanie sie wydaje.

Warsztatow wszelkiej masci ostatnio nie brakuje. Ale kurier ? to bedzie 80kg wazyc ..

J.

Reply to
J.F.

Coś ci powiem. Zadzwoń do magazynu HSW Zakład Walcownia i zapytaj co w tej grubości nierdzewnego martenzytycznego można dostać. Oni robią takie różne fajne gatunki. Konrad

Reply to
KA

To moze sie rozejrzyj za jakim gotowym stolem czy lozem .. bo jak potem do tego detal zamocowac ?

J.

Reply to
J.F.

Łoże z aluminium też będzie. Coś takiego

formatting link
chce zrobić tylko że większe. A do tej płyty będe mocował calą konstrukcje (prowadnice itp.).

Reply to
Kurciok

Kurciok napisał(a):

Taką blache i taką dokładność to tylko na obróbce szlifowania.

alex

Reply to
alex

Dnia Tue, 14 Nov 2006 15:29:06 +0100, Kurciok napisał(a):

Wiele firm handlujących wyprzedaję czasem zapasy blach z lekkimi skazami (np prysowane, zagięte na końcach) warto znaleśc taką oferte bo cena jest bardzo przystępna. Ewentualnie firmy oferujące cięcie wyprzedają różne "skrawki". Potem pozostaje cięcie wodą lub laser (dokadnośc chyba 0,1 i

0.05) ale by uzyskać twoje 0.01 nie obejdzie się bez dodatkowej obróbki.
Reply to
dooh

Kurciok napisał(a):

Po pierwsze dlaczego nierdzewka? Kwas będzie chłodziwem? Po drugie płaska płyta jest niezbyt stabilna. Jak pojawi się jakaś siła to ona Ci sie ugnie o wiecej niz 0,01. Gdybym potrzebowal sobię cos takiego wystrugać to bym się rozgładał za płyta traserską . Być może ktoś w XXI wieku czegoś takiego juz nie potrzebuje.

Bogusław

Reply to
konstruktor

Po pierwsze dlaczego nierdzewka? Kwas będzie chłodziwem? Po drugie płaska płyta jest niezbyt stabilna. Jak pojawi się jakaś siła to ona Ci sie ugnie o wiecej niz 0,01. Gdybym potrzebowal sobię cos takiego wystrugać to bym się rozgładał za płyta traserską . Być może ktoś w XXI wieku czegoś takiego juz nie potrzebuje.

Bogusław

Dobra uwaga ;-)

formatting link

Reply to
Kurciok

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.