releasing agent - co to?

Mam w planie zrobić sobie ścieżkę w taki sposób:

formatting link
sam stempel z fakturą zamierzam zrobić z 2-3 tub uszczelniacza silikonowego wykorzystując jako wzór nawoskowany naturalny kamień ale nie mogę dojść co zacz ten releasing agent z 3 obrazka, znalazłem już nawet informacje że w USA można go kupić w różnych kolorach tylko dalej nie wiem o co pytać w Polsce żeby nie wyjść na idiotę?

Reply to
Padre
Loading thread data ...

Nie wiem jak to po polsku powiedziec poprawnie, ale chodzi o plyn zapobiegajacy przyklejaniu sie (zapewnia sprawne "release" czyli usuniecie formy). Konrad

Reply to
Konrad Anikiel

Nie wiem czy spojrzałeś w link, chodzi o proszek do posypania betonu przed odciśnięciem wzoru, siłą rzeczy przyklei się do betonu więc musi to być coś co poprawi wygląd a nie zeszpeci.

Reply to
Padre

Spojrzałem, a że nie znam się na odciskaniu form silikonowych w twardniejącym betonie, to naiwnie uznałem że to musi być coś co używa się np w formach zalewowych żeby wyciągnąć zastygniętą żywicę. Jak zostanę słynnym aktorem hollywoodzkim i przyjdzie mi dłoń odciskać w chodniku, to się dowiem, dam znać :-) Konrad

Reply to
Konrad Anikiel

O to to, wlasciwa nazwa. Konrad

Reply to
Konrad Anikiel

Bóg zapłać za szczere chęci ale jak to mówi porzekadło "na głupie pytanie-stosowna odpowiedź" zapomniałem ująć tego jasno, angielski znam więc co znaczy releasing agent wiedziałem od początku, tylko bardzo chciał bym się dowiedzieć czym on jest w tym konkretnym przypadku bo oprócz tego że pozwala bez klejenia się do mieszaniny odcisnąć wzór to dodatkowo jeszcze jak widać zapewnia odpowiedni kolor, fakturę i trwałość powierzchni, pewnie zastosuję suchą mieszaninę cementu i nieorganicznych pigmentów ale może warto dodać by jeszcze np. pył marmurowy albo raczej jakieś twarde kruszywo o odpowiedniej granulacji. Ma to być ładnie, mocno i na lata więc wolał bym zastosować sprawdzone rozwiązanie zin eksperymentować z ryzykiem narażenia się małżonce :)

Reply to
Padre

Coś mi się wydaje że takie głazy taniej kupisz prawdziwe niż zrobisz betonowe. Ale jak wiadomo, de gustibus... Konrad PS zdaje się że tam najpierw ten releasing agent szedł a potem stamping powder. Zresztą nie wyobrażam sobie żeby beton przykleił się do silikony tak że nie dałoby się tego oddzielić.

Reply to
Konrad Anikiel

co najmniej kilka razy taniej wyniesie mnie zrobienie niż kupienie, może tylko piaskowiec byłby w porównywalnej cenie ale nie w naszym klimacie, kilka zim i mało z niego zostaje. Poza tym na ubitej ścieżce bez trawy takie płyty robi się bez przygotowania podłoża, ułożenie gotowych płyt to nie mniej pracy. Co do wyglądu, to akurat nie będę robił takich jak na zdjęciach :)

Reply to
Padre

Żeby było śmiesznie to cement jest zrobiony ze zmielonego kamienia. Mam tu niedaleko kamieniołom, pierwszy etap to głazy znacznie większe niż te na twoich zdjęciach.

formatting link

Reply to
Konrad Anikiel

Nie wszyscy mieszkają koło kamieniołomów :)

Reply to
Padre

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.