silnik elektryczny o sprawności 330 %

Loading thread data ...
nie czytałem tego wszystkiego bo mnie takie "nowinki" nie excytują, ale..
jak się ma temat postu: "silnik elektryczny o sprawności 330 %" do tekstu: "Silniki Minato zużywają około 20 procent lub jeszcze mniej energii niż silniki konwencjonalne"
pozatym co to za bełkot "20% mniej energi niż.."... piszemy albo "20% energi" albo "o 20% mniej"... kto to tłumaczył?
Reply to
Łagoda
Hi hi - jesli diesel ma sprawnosc powiedzmy 36%, a benzyniak 30%, to piszemy "diesel ma sprawnosc o 20% wyzsza niz benzynowy", czy "o 6%" ? :-)
Ekonomisci lepsi - wymyslili sobie punkty procentowe.
J.
Reply to
J.F.
Użytkownik "myszek" snipped-for-privacy@lodz.tpsa.pl> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@lodz.tpsa.pl...
Ależ pomyślał stąd te 330%, 540W na wejściu i 1755W na wyściu i już wystarczy tylko połączyć kabelki i mamy perpetum mobile a nawet więcej nie dość, że samo się kręcie to jeszcze jest zapaś mocy 1215W którę można zużyć na zasilanie 12 żarówek. REWOLUCJA. Wszyskie elektrownie Jukosy Shele i Orleny zbankrutują a podręczniki do fizyki trzeba będzie napisać od nowa.
Pozdrawiam M.
Reply to
invalid unparseable
perpetumobile? Użytkownik "myszek" snipped-for-privacy@lodz.tpsa.pl> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@lodz.tpsa.pl...
Reply to
siny
Już myślałem że dzisiaj nic nie poprawi mi humoru. Ale silnik elektryczny o sprawności 330% jest super :)Nawet nie wiadomo co to cacko o tej sprawności jeszcze potrafi :)
Dzięki ale się uśmiałem :)
Pozdrawiam i radze studentom nie rozgłaszać o tym wynalazku na zajęciach. Elementarną wiedze niestety trzeba posiadać i umieć ja wykorzystywać do analizowania takich materiałów.
Paweł
"Włodek" snipped-for-privacy@gazeta.pl napisał(a):
Reply to
Paweł
Użytkownik Paweł napisał:
Zrobić układ który by zmierzył moc wyjściową większą od wejściowej też bym pewnie potrafił (tyle, że to by było uzasadnione rodzajem mierników). Zresztą cały artykuł napisany jest jakby przez pismaka z FAKTu. Natomiast niby ten silnik istnieje, niby są zdjęcia. Więc jaki on? Jak toto działa?
Reply to
Sinuhe
Silniki takie są produkowane i zastosowane do napędu różnych urządzeń (np. rowerów) także w Polsce.
formatting link
nie osiągają takiej sprawności jak u tego Japończyka. No ale myśmy drugiej Japonii jeszcze nie zbudowali.
Sinuhe snipped-for-privacy@wp.pl napisał(a):
Reply to
Włodek
Z tym moge sie zgodzic. HSK Silnik bezszczotkowy - Sprawność do 80%. No ale Panowie 330 % to jest śmieszne. Może ktoś się w tłumaczeniu pomylił. Obojetnie co napisza prawa fizyki obowiazuja i nie ma co czasu tracic na SF.
Pozdrawiam
"Włodek" snipped-for-privacy@gazeta.SKASUJ-TO.pl> napisał(a):
Reply to
Paweł
paru kolesi kościół zjarał na stosie za to, że twierdzili iz ziemia nie jest centrum wszechswiata. czyzby czas na nastepny przełom? swoja drogą ciekawe czy to naprawdę tak działa
pozdrawiam Tomasz
Reply to
Tomasz
trzeba wlozyc w to aby taki material odpowiednio namagnesowac...
jedno jest pewne - nic nie ma za darmo.
Reply to
JG
Urządzenie to pracuje rzekomo kosztem ciepła otoczenia, zamieniając ciepło na ruch (zjawisko odwrotne do tarcia), a więc nie za darmo. BTW Dla ciekawskich jeszcze jeden interesujący artykuł na temat teorii próżni. Dwa cytaty: "Kierunek ten już wkrótce może doprowadzić do opracowania rewolucyjnych wręcz technologii w energetyce, elektronice i wielu innych dziedzinach. (...) Według laureata nagrody Nobla - R. Feynmana, energetyczny potencjał próżni jest tak wielki, że „w próżni o objętości elektrycznej żarówki zawarta jest energia wystarczająca do zagotowania wody wszystkich oceanów Ziemi”."
formatting link

Reply to
Rycho
Użytkownik "Łagoda" snipped-for-privacy@list.niespamowac.pl> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@news.home.net.pl...
Ważniejszy był zapis że taki silnik podłaczony do generatora daje więcej energi elektrycznej na wyjściu niż układ pobiera na wejściu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można tworzyć układy coraz większych silników i z bateryjki tworzyć prąd dla całej wioski :)
Tomasz <NOTO>
Reply to
Tomasz
odnosnie punktow procentowych to racja-jak w zdaniu jest duzo mowy o :po prostu procentach to tacy poprawni ekonomisci zapunktowuja sie niemal na smierc. odnosnie stwierdzenia czy uzyc ``niz`` czy ``o`` to obie formy sa prawidlowe- błąd polega zazwyczaj na tym ze jednoczesnie w obu przypadkach wstawiaja albo 20% albo owe 6% i wychodzi rzeczywiscie bełkot. jesli chodzi o minato to chodzilo o ``20% energii`` a nie o ``20% mniej niz`` i rzeczywiscie wyszedl belkot.
Reply to
poprawny
jak ten minato-silnik wiecej daje pradu niz go pobiera to dlaczego postanowili zasilac go z akumulatora a nie zdecydowali sie na to aby ten silnik zasilal sam siebie?-hehe baaa-i jeszcze by pozostala nadwyzka prądu do zasilania czegos innego lub ladowania akumulatora. skoro ten silnik dziala to dlaczego od paru lat internet zasypany jest tylko i wyłącznie kopią jednego tekstu na ten temat i nic wiecej.?
Reply to
czemu nie zasila sam siebie?

Site Timeline

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.