taśma metalowa

Zgadza się, osiowo zgniecione drewno staje się bardzo elastyczne. Tylko że żeby je tak ścisnąć to trzeba jebitne naprężenie wywołać w grubej belce. Jak to skupisz na cienkiej taśmie stalowej to obawiam się że nawet ta szybkotnąca stal z piły trzaśnie. Raczej bym się spodziewał ściskania na prosto w fest maszynie, a dopiero potem formowania w kształty.

Reply to
Konrad Anikiel
Loading thread data ...

Użytkownik "Robert Wańkowski" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:55f81f14$0$4770$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Tylko wiesz - z punku widzenia wytrzymalosci to moze miec dwa znaczenia: a) porzadnie "naparowane" drewno pozwala na znaczne wydluzenie lub skracanie wlokien, b) puszcza "klej" klejacy wlokna miedzy soba, i moga sie wzajemnie przemieszczac.

ale po co je sciskac w trakcie parowania to nie bardzo widze powodu.

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2015-09-15 o 09:38, J.F. pisze:

Na rysunku widac, ze tylko warstwa przy tasmie sie nie skraca, bo leci prawie po tym samym luku co tasma. Warstwy przy wzorniku widac, ze sa krotsze. Albo tak jak tu je skrocono warstwa po warstwie i sklejono, albo sa krotsze bo zostaly scisniete wzdluznie.

Widzialem broszurke amerykanska z II wś z technologia giecia sklejki samolotowej. Przy niewlasciwych parametrach giecia, rozwarstwiala sie ona.

WM

Reply to
WM

Użytkownik "WM" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:55f837cf$0$8381$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl... W dniu 2015-09-15 o 09:38, J.F. pisze:

Tylko ze jesli rozumiem, to tu pocieto drewno na paski, posmarowano klejem, wygieto i zostawiono do utwardzenia kleju. O zadnej tasmie nic nie pisza.

I spodziewam sie, ze w miare wyginania, te paski sie wzgledem siebie przesunely. A wtedy te znaczniki na rysunku to niewlasciwie namalowane sa...

J.

Reply to
J.F.

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.