Zamarzanie materialow sypkich

Witam.

Jak mozna poradzic sobie z zamarzaniem materialow sypkich (wegla, rudy, piasku) transportowanych w niskich temperaturach na tasmiociagu?

Do glowy przychodzi mi umiejscowienie dmuchaw z cieplym powietrzem, ale takie przedsiewziecie moze okazac sie wielce kosztowne... Ewentualnie jakies "skocznie", ktore co jakis czas podniosa materialy i z nieduzej wysokosci opuszcza je spowrotem na tasmiociag.

Sa jakies dobre, sprawdzone sposoby?

PS: Ponawiam to pytanie, gdyz ostatnio zadawalem je ponad miesiac temu i dostalem tylko jedna odpowiedz.

Reply to
DBR
Loading thread data ...

Dnia 2005-06-22 18:08, Użytkownik DBR napisał:

A czy da się w konkretnym przypadku zastosować wstępne nagrzanie transportowanego materiału przed wysłaniem na taśmociąg?

Reply to
Michal Grodecki

Dnia 2005-06-22 20:36, Użytkownik DBR napisał:

Uzupełnienie - trzeba jeszcze sprawdzić zagrożenie zapłonem jeżeli temperatura do której trzeba by podgrzać wyjdzie spora.

Reply to
Michal Grodecki
Reply to
Robert Tomasik

Problemem to raczej może być materiał na zwałowisku, bo na taśmociągu??? Kopalnie węgla brunatnego mają trasy przesyłowe nawet rzędu nastu kilometrów.

Reply to
pisz_na.mirek

Podnoszenie to dodatkowy koszt energii. Wszystko zależy od skali. Przy odpowiednie prędkości nierównomierności na rolkach nie pozwolą "zastygnąć" - wszystko jest spulchnione - widziałem jak taki taśmociąg o szerokości ok 2m niesie kilka metrów sześciennych na sekundę. To wygląda jak żywa istota ;)

Reply to
pisz_na.mirek

rozumie ze tasmociag jest uksztaltowany w formie litery v coby sie material nie wysypywal. Proponuje co jakis odciniek dac rolki wezej i wtedy sie naturalnie wszytko przemiesza.

Reply to
sweem

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.