ASP- bez rycyny nie kręci?

Wyczytałem w instrukcji silników ASP ściągniętej ze strony jakiegoś sklepu, ze broń Boże nie należy używać paliwa bez rycyny. Macie jakieś swoje uwagi na ten temat?

Reply to
radek
Loading thread data ...

Wygląda na bzdurę. Latam ASP na syntetykach czwarty sezon i chodzi jak złoto. Nic się nie przegrzewa, zaciera itp...

Reply to
Lukasz

U mnie jest to 2-takt ASP-32

Reply to
Lukasz

Użytkownik "Lukasz" snipped-for-privacy@poczta.onet.WYTNIJpl> napisał w wiadomości news:f33o2t$iv6$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

U mnie również! Chodzi na paliwku SPORT 5 ( 18% syntetyk, 5% nitro ) i zero problemów. Co ciekawe gorzej zaczął pracować jak mu dałem trochę więcej nitro. Model ASP S52 AII. Co do tej rycyny to owszem, polecałbym, ale do docierania. Później syntetyk, ewentualnie dodawać mu jakiś niewielki procent rycyny.

Reply to
Vex

Użytkownik "radek" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@newsgate.onet.pl...

Oj , pewnie "rycyna" w zrozumieni "oliwa"- takie bywają tłumaczenia

Reply to
jerzy

ewidentnie było napisane, zeby nie stosować samego syntetyka bo to grozi itd.. Ale mam zaufanie do Waszej praktyki. Troche rycynki przy docieraniu a potem 5/18 syntetyk.

Reply to
radek

A tak na marginesie,.. gdzie mozna kupić rycynke, ktra nadawałaby sie na dolewke do paliwa? jakieś specjalistyczne sklepy czy może jakieś powszechne?

Reply to
Radek

Użytkownik "Radek" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@newsgate.onet.pl...

Dawniej, ale to było naprawdę dawniej :) kupowałem w zaprzyjaźnionej aptece. A teraz, to pewnie tak:

formatting link

Reply to
kyrzi

Ogólnie jest przyjęte że silniki konstrukcji ABC powinny mieć odrobinę oleju rycynowego w paliwie, a silniki z pierścieniem mogą chodzić na samym syntetyku. To nie jest wymóg tylko zalecenie które ma podnieść żywotność silnika. Moja wypowiedź jest oparta na doświadczeniach modelarzy z USA.

Reply to
Wiesiek3

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.