dopasowanie śmigła do piasty

Witam

Mam może trochę banalny problem ale jednak problem. Kupiłem śmigła GWS 9x6 i razem z tymi śmigłami piastę na przekładnie MP JET. Okazuje się że śmigło posiada otwór mocujący mniejszy niż średnica wałka (gwintowanego) piasty. Mogę rozwiercić otwór w śmigle, ale nie do końca jestem pewien czy to bezpieczne dla śmigła a tym bardziej dla mnie (czy nie osłabie przez to nazbyt śmigła). Drugi problem to nawet jeżeli rozwiercę otwór, to wałek piasty na którym mocuje się śmigło jest krótszy niż wymaga tego śmigło GWS - czy mogę również zeszlifować śmigło tak aby się zmieściło. Piasta jest aluminiowa. Czy po takowych zabiegach smigło bedzie wymagało wyważania? Jednak tego chciał bym uniknąć.

Pozdrawiam Darek

Reply to
Predator
Loading thread data ...

Dnia 2004-12-27 09:37, Użytkownik Predator napisał:

Rozwiercić. Ostroznie. Coraz większymi wiertłami. Przekręcać co chwila o 180st w trakcie. Starać się zachować osiowość.

Nie, nie osłabisz. Najsłabsza jest nasada łopaty.

Możesz. Lub zrezygnować z górnej podkładki. Albo kupić piastę w wersji dłuższej, bo są i takie.

jeśli zachowasz centralność otworu to będzie ok. Ja rozwiercałem w sumie już chyba 6 sztuk GWS-ów i tylko raz nie całkiem wyszło, ale też było do uratowania.

Reply to
Jakub Witkowski

Czy otwór rozwircasz mniejszy i gwintujesz smigło pod piastę, czy smigło dopasowujesz do wałka i jedynym mocowaniem jest górna nakrętka??

Pozdrawiam Darek

Reply to
Predator

ok. Dzięki.

pozdrawiam Darek

Reply to
Predator

Dnia 2004-12-27 10:16, Użytkownik Predator napisał:

Nic nie gwintuję. Otwór ma być bez zbytniego luzu, ale też nie bardzo ciasno wchodzić na piastę. Górna nakrętka świetnie dociska śmigło. Nawet nie trzeba bardzo mocno dokręcać.

Reply to
Jakub Witkowski

Sprawa prosta, rozwiercasz wiertlem 5mm i tyle, potem ew. pilnikiem iglakiem poprawiasz. A co do dlugosci oski, to albo szlifujesz - niestety trzeba to uwaznie zrobic oraz by strona szlifowana byla od strony nakretki, albo zakladasz smiglo bez podkladki w piascie.

Reply to
Doman

Witam !!!!!!!!!!!!!

............. kup sobie specjalnie do tego celu piaste w sklepie

formatting link
i nie kombinuj ............. a konkretnie
formatting link
- Marcin

Reply to
kiwi

Oj no nie kombinuje i wiem że takowe są, ale w sklepie w którym kupowałem nie posiadają innych piast. Próbuję w prosty sposób zaadaptować to co posiadam a to chyba nie jest czymś strasznym!? Do następnych modeli pewnie dla ułatwienia sobie życia zakupię podobną piastę do tej która polecasz....

Pozdrawiam Darek

Reply to
Predator

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.