EXTRA300S oblatana ale jest problem

Witam,

Oblatalem EXTRA300S-90 z Wimarexu ktora dlubalem przez zime. Silnik 4-takt

15cm3 OsMAX. Lata slicznie, ladowanie to pestka tym modelem (wbrew opinni jednego z kolegow ktory ma identyczna ze lata to jak cegla) ale jest problem. Juz drugi raz odkrecil mi sie tlumik i polecial gdzies w krzaczory a dzis odkrecilo sie kolo ktorego nakretki byly zabezpieczone klejem CA. Mysle ze silnik mocno wibruje i stad te problemy. Smiglo mam firmy Master Airscrew 15/6 i nie bylo wywazane. Czy to moze byc przyczyna ? Myslalem ze te smigla sa zrobione OK. Inna sprawa ze w kolpaku smigla musialem troche podpilowac otwory na lopaty bo jak na zlosc smiglo nie pasowalo do zadnego dostepnego kolpaka.

Pozdrawiam Robert W.

Reply to
Tiger
Loading thread data ...

Roh napisał:

Japończycy stosują ten sposób już ze 30 lat i uważam że, jeśli by się nie sprawdzał już dawno by go znienili. Wspólnie z bratem używamy takie silniki kilka lat, wcześniej miałem zabytkowego FS 90 z 1985r. i w żadnym z nich, nigdy tłumik sam się nie odkręcił. Oczywiście do zakontrowania tłumika przeciwnakrętką używam dwóch kluczy: jednym przytrzymuję tłumik, a drugim dokręcam kontrę. Dodatkowo połączenia kolanka z głowicą i z tłumikiem smaruję czerwonym silikonem (odpornym na temp.), żeby nie wyciekał olej, który spala się na tłumiku. Smigła wyważamy na magnetycznej wyważarce:

formatting link
łpaki zresztą też.

Pozdrawiam, Piotr_O.

Reply to
Piotr_O.

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.