Elek. Model ktory podniesie wagę > 300g

Czesc wszsystkim,
jestem w trakcie wyboru modelu - ale mam dosc specyficzne kryteria.
Jaki model bylby w stanie uniesc POCKETPC (waga okolo 300g) ?
Z jakim silnikiem i ew. skala ?
Pozdrawiam wszystkich,
Pawel.
Reply to
pabloes
Loading thread data ...
Wystarczy cos o rozpietosci 1500mm z silnikiem 4,5cm3 do wolnego polatania albo cos ok 1,8m z silnikiem 6,5 - 10cm3. Mowimy oczywiscie o modelu ktory ma zapas sily nosnej i nie bedzie latal na rzesach. Mozna skonstruowac cos bardziej wysublimowanego ale to wymaga troche czasu: np skrzydlo o rozpietosci 2m z silnikiem 6,5 cm3 bedzie swietnie latac z takim komputerkiem no i sterowanie nie jest bardzo skomplikowane :D (projektowalem miedys takiego mini UAV co prawda na naped elektryczny, ale sam akumulator wazyl blisko 1kg :-D ).
Reply to
Jakubczak Przemek
No właśnie. Patrząc na temat koledze chodziło o model elektryczny.
Pozdrawiam! Tomek
Reply to
Vex
Użytkownik "Jakubczak Przemek" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:e7relg$peh$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...
ogolnie masz racje, tymniemniej , popatrz na przedrostek ELEK. w temacie ;)
Pozdrawiam, T>
Reply to
tomla
Użytkownik "pabloes" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:e7rc7g$dg2$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl...
Witam wszystkich Rozumiem, że poszukujesz czegoś możliwie gotowego ?
Może coś z elaporowych Multiplex'ów: TwinStar lub Easy Glider
formatting link
. Stosunkowo łatwe do latania, odporne i o wystarczających możliwościach udźwigowych, zwłaszcza po zastosowaniu troszkę mocniejszego napędu (BL) i akumulatorów Li-Poly. Sporo projektów edukacyjnych UAV wykorzystuje te zestawy.
Pozdrawiam Jarek
Reply to
invalid unparseable

Site Timeline

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.