festiwal modelarstwa

Loading thread data ...

Witam.

Zgadzam się z przedmówcą. Byłem tam wczoraj. Jechałem tam z Wrocławia z zamiarem zostania do dziś, ale po tym co tam zobaczyłem stwierdziłem, że szkoda kasy na hotel. Jedynym sklepem z asortymentem RC był RCabc, który na targi przygotował bardzo ubogi asortyment. Ciekawie natomiast zaprezentował się SAU ze swoimi depronowymi modelami. Zabrakło modelmaking, który zapowiedział swą obecność na stronie festiwalu. Po cichu, z lokalnym patriotyzmem liczyłem też na obecność modele.sklep.pl. Ciekawe też,że na stoisku RC Przeglądu Modelarskiego można było kupić modele-rzutki z EPP, depron, farby, a nawet zaprenumerować pismo za

120zł za 12 numerów. Ogólnie przeważało samochodowe RC i modelarstwo redukcyjne. Wystawiały się sklepy ze zwykłymi zabawkami RC. Były też ślizgi RC. Z lotniczych RC prezentowali się głównie modelarze z Pabianic i Łodzi - bardzo ciekawa ekspozycja. Podsumowując - dla modelarza lotniczego RC w zasadzie nic ciekawego, za wyjątkiem prezentacji SAU, ubogiej oferty RCabc i prezentacji samych modelarzy. Byłem na tej imprezie pierwszy i - do czasu, aż coś tam się zmieni - raczej ostatni raz.
Reply to
Bartek

Ja się z Jerzym w jednym zgodzę. Udział w zawodach często jest fajną motywacją dla młodziaków, którzy kleją pierwsze jaskółki, robią pierwsze modele.

Z drugiej strony zrobienie, wyposażenie i opanowanie w locie modelu RC jest dla młodego człowieka wyzwaniem samym w sobie.

Nam, starym bykom zawody na plaster.

Reply to
Krzysiek "kojot: Choroszko

Jerzy Laskowski pisze:

Cała ta dyskusja wzięła się z jednego nieporozumienia. Organizator owego "festiwalu" utożsamił "modelarstwo" z "modelarstwem kołowym". W sposób nieuprawniony ale zrozumiały -- w końcu ów organizator to polski przedstawiciel HPI -- producenta samochodów RC. A większość piszącym w tym wątku postawili niejawny znak równości modelarstwo= =modelarstwo lotnicze. Też nic dziwnego, w końcu taki się zrobił profil tej grupy.

Mumin

Reply to
Michał Mierzwa

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.