fms - interface

Witam!

W zwiazku z planowana budowa kabelka do FMS-a mam pyt. czy interface podlaczny do LPT-a komputera wspolpracuje poprawnie z systemami WindowsXP, Widows2000? Czy moze lepiej wykonac urzadzenie podpinane do COM-a ?

pozdrawiam

Reply to
Ozzy
Loading thread data ...

COM na pewno będzie działać. Jeśli masz robić interfejs od nowa to "bezpieczniej" wybrać COM (można też np. zamówić od Pitlaba).

Jeśli ktoś ma gotowy interfejs do portu równoległego to może spróbować użyć tego

formatting link
mnie jedno ustrojstwo korzystające z portu równoległego dawało się uruchomić na 2000 i XP przy wykorzystaniu tego softu.

Pozdrawiam, Radek

Reply to
rpilskiWYTNIJTO

Zdecydowanie com i do tego koniecznie na mikroprocesorze. Te proste na tranzystorach nie działają pod XP i W2000 ;-( Taniej i pewniej kupić od Pitlaba jak juz Ci radzono. Chyba że masz programator PIC-ów i trochę doswiadczenia.

Reply to
Teos
Reply to
Piotr "Pitlab" Laskowski

Wraz z oryginalnym AeroFly sprzedawany jest klucz sprzętowy zabezpieczający program. Sam interfejs to chyba dwuosiowy joystick. Tu pomaga program PPJoy z podprogramem PPJoyCom (do znalezienia w necie). Umożliwia on symulowanie joysticka przez aparaturę podłączoną przez FMS'owy interfejs zbudowany na PIC. Z produktami Pitlaba działa bardzo dobrze.

Dla tych którym popsuł się klucz pozostaje obejście dongla ;)

Pozdrawiam M

Reply to
Meteor

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.