Gdańska

Próbuję skleić model papierowy "Piotr z Gdańska", Mały Modelarz 7-8/2005 r. Mam jednak problem z wręgami poprzecznymi i wręgą podłużna kadłuba.

  1. Zgodnie z zaleceniem, wręgi są naklejone na tekturę 2 mm, jednakże z powodu złożonych kształtów mam trudności z wycięciem wręg. Jak, bez uszkodzenia tych wręg, można je dokładnie wyciąć (nożyczki, skalpel, inne narzędzie)?
  2. Tektura od introligatora, podczas wycinania nożyczkami strzępi się na krawędziach. Jakiej tektury użyć, żeby wycinanie było precyzyjne bez wystrzępień?
  3. Komu można zlecić wycięcie wręg ploterem nożowym lub laserowym?
  4. Jaki najlepiej użyć klej? Mam klej Magic firmy Kamaben, ale on schnie zbyt szybko i nie zdążam go "rozmazać". Mam też klej Brand Clear Glue, ale on z kolei schnie długo, na dodatek rozmiękcza papier i przy dociskaniu do tektury część naklejanego wzorca się przesuwa.

Z poważaniem MJ

Reply to
Tata
Loading thread data ...

Tata pisze:

Daj sklejkę jeśli koniecznie chcesz to mieć sztywne i wytnij włośnicówką, osobiście zawsze podklejałem zwykłym miekkim kartonem nie przywiązując zbytniej uwagi by były to owe 2mm. BTW w czym przeszkadza postrzępienie brzegów wręg i podłużnicy skoro i tak są przykryte innymi elementami?

Reply to
AlexY

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.