ja dobierac serwa :-)))))

Warto przeczytac dobor serw do tego modelu :-)))

formatting link
chyba w "best practices" umiescic :-)))

Reply to
kojot
Loading thread data ...

he, he! Dobre :D

Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski

Zaraz, jestem lajkonikiem ale moze przyda mi sie troche info, bo przymierzam sie do czego nowego. Latalem guciem binia (rozbilem niestety, za wczesnie bylo na funfleja) a potem trenerkiem tez na HS-81. Jak dobrze pamietam to Binu polecal HS-81 do Gucia. Czegos niewiem? Prosze sie wytlumaczyc z tego pregierza.

Mach

Reply to
Mach

Zapomnialem dodac ze w guciu HS-81 mialem na lotkach i kierunku i zdaje sie ze na wysokosci w trenerku podobnie

Mach

Reply to
Mach

Mach napisał(a): .............

............

............

Na ww. licytacji jest FF przeznaczony pod silnik 4-6 cm3, z duzymi powierzchniami sterowymi. W tego typu modelach zwykle lepiej jest zainstalowac serwa standardowe - jako tansze, mocniejsze i bardziej wytrzymale.

Serwa HS-55 sa zalecane do malych elektrykow, sa niezbyt odporne na wibracje - nie maja nawet amortyzowanego mocowania. O HS-81 mam osobiscie paskudne zdanie - wiele osob narzeka na nedzne potencjometry, ja narzekam na gownianie zebatki.

W tego typie modelu zwykle SK jest dosyc mozno obciazony - dla przykladu podam, ze w ciut wiekszym Gilesie 2002 (rozp 1240mm) do SK zalecane jest serwo 7kg (sam mam Futabe 7,5kg z metalowymi zebatkami). Sadze, ze HS-81 jest w tym miejscu bardzo narazone na uszkodzenie.

Niemniej stosowanie HS-81 jakos, choc z trudem, moge sobie wytlumaczyc, ale HS-51 w lotkach???? A i wbrew pozorom, serwo gazu (w opisie tez HS-55) jest mocno narazone na wibracje, ktorych to serwo raczej nie lubi.

Czy taka argumentacja wystarczy>

pozdrawiam,

kojot

Reply to
Krzysiek " kojot" Choroszko

Ok gada to do mnie, w HS-81 faktycznie zebatki padaly (na SK) ale przy kraksach, groszowa sprawa, zas na gazie mialem standard. Pozdrawiam i kombinuje dalej co sobie zanabyc na sezon bo moja stara aparatura ma spore wachania serw i w funflaju da sie to odczuc, a trenerka juz zalatalem :(

Mach

Reply to
Mach

Witam

"Krzysiek " kojot" Choroszko" <kojot@post[spamcontrol].pl> napisał:

Z własnych doswiadczeń - mam funflaja 142 cm rozpietości i na początku miałem na SK HS 81. Zębatki poszły już przy lekkim zahaczeniu SK o dach auta przy załadunku. Generalnie te serwa mają zębatki zupełnie niedobrane do osiąganego momentu i przez to są naprawdę gówniane. Od tamtego czasu kupuje HS 81 MG (metal gear) tam gdzie przedtem miałem HS 81. Są naprawdę dobre i uważam, że w wielu zastosowaniach mogą zastąpić standardy przy ponad dwukrotnie mniejszej masie. Uważam, że literki MG są znacznie ważniejsze w serwie niż BB.

Reply to
Marek Popów

Marek Popów napisał(a):

Marek, święte słowa, pierwsze Miękko Glebią, drugie zaś niestety Brzydko Bzykają he he...

Pozdro Gmeracz

Reply to
Sławomir Gmerek

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.