Kadłub szybowca(foto)moze wie ktos co to za model(plany?)??

witam moze ktos z forumowiczy ma plany do tego cuda? lub tez ktos z okolic śląska jest w stanie wykonać do niego skrzydła?

link do strony z fotkami:

formatting link

Reply to
HANSON
Loading thread data ...

Mnie to wygląda na SB-10. Jeszcze jeden szybowiec (który już lata w krainie wiecznej termiki) jaki miałem ze statecznikiem płytowym. (to tak w nawiązaniu do innego wątku)

Tylko broń Boże nie patrzcie tu bo wstyd:

formatting link
;- ))

Pozdrawiam Piotr

formatting link

Reply to
Piotrp_de

prawie na 100% to ten model rowniez ze statecznikiem plytowym tylko miejsce mocowania skrzydel ciut inne, dlugosc tego mojego kadłuba okolo 130 cm... nie wiesz gdzie ew. moglbym zdobyc rozrys skrzydel i jakies inne informacje na jego temat?

dzieki i pozdro

Reply to
HANSON

Ten sam model to nie jest. Mój miał na kadłubie wyprofilowanie do płata. Mój miał jak pamiętam koło 4,8m rozpiętości.

Co do obrysów i danych SB-10 powinieneś coś w goglach znaleźć (spróbuj niemieckie gogle). Ja niestety z głowy nie potrafię Ci nic powiedzieć. Jak ten model miałem to inetrnet chyba jeszcze nie istniał. A model zginął bohaterską śmiercią przy pierwszym lądowaniu mojego syna "w terenie przygodnym" - czyli na łące daleko pod zboczem, w trakcie naszego pierwszego wyjazdu na Wasserkupę. Oj jak to już było dawno...

Pozdrawiam Piotr

formatting link

Reply to
Piotrp_de

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.