mx-12 a odbiornik???

Witam

Zamierzam zakupić aparaturę MX-12 widziałem taką w sklepie internetowym za 400 zl - sam nadajnik, przez jakiś czas pouczyć się sterowania modelem samolotu na jakimś symulatorku, a w między czasie składać sobie swój model.

Pytanie Ze względu na koszty oraz pozytywne opinie o odbiornikach REX 5+ Plus MPD / 35 Mhz postanowiłem iż nie wezmę oryginalnego R700 za ok 200 zl tylko kupiłbym ww. REX'a - czy taki odbiornik z MX-12 będzie dobrze współpracował? Na co mam zwrócić uwagę podczas zakupu? Czy kwarce mają być producenta nadajnika czy odbiornika?

Dopiero zaczynam przygodę z modelarstwem dlatego proszę o wyrozumiałość jeśli jakieś moje pytanie okaże się niekoniecznie ... rozsądne.

Pozdrawiam Marcin

Reply to
Marcin
Loading thread data ...

Osobiście radziłbym dołozyc pare zł i kupić REX 7 .Odbiornik sprawdzony ma zasieg ok 1500 m z pamięcią i niska waga .REX 5 i 7 sa na pojedyncza przemianę tak ze wymagają kwarcy tzn odbiornik na pojedynczą przemianę.Rex 7 wystarczy Ci praktycznie do kazdego modelu nawet heli.Co do kwarcy to ja mam Hiteca i drugi komplet GWS i nie ma problemu Sanwa też zadziałaja ,a Graupnera sa troche drogie bo GWS kupisz na alegro komplet za 30 zl.Tylko zwróć uwagę na jakie kwarce jest MX 12 chodzi o zakres kanałów czy nie jest na kanały grupy B

Reply to
Marian

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.