p-40e revell 1/48?

ponawiam pytanie czy ktoś robił i jakie ma uwagi?? pisze na nim rv-mm monogram 1995 malowanie 41 filipiny i 42-43 n.gwinea pozdrówka jet

Reply to
jet
Loading thread data ...

Witam.

Ten model to stary Revell, oryginalne wypraski pochodzą z początku lat 80-tych. Zdażają się stare Revell'e wznowione pod Szyldem Monogramu, np Spitfire. Kideyś go skleiłem i wspominam całkiem dobrze. Nie wiem jak po latach ale kiedyś części pasowały bez większych problemów więc szpachli i piłowania było niewiele. Dobrze to pamiętam bo w tych czsach szpachlówki nie kupowało się w sklepie tylko robiło samemu. Wymiarowo jest OK, odchyłki niewielkie. Detale niestety ubogie i wnętrze kabiny należało by zrobić samemu. Można dobrać jakieś blaszki do innych P-40 bo oryginalnego Eduarda do modelu Revell'a pewnie już nie dostaniesz. Nawiasem mówiąc nie ma czego żałować dzisiejsze są lepsze. Polecam tą do P-40 K. Kołpak ma lepszy kształt od tego z modelu Arii/Otaki ( pakuje go Airfix ), ma też fotokarabin pod skrzydłem czego brakuje temu drugiemu. I podziały należałoby naciąć samemu. Jeżeli ktoś lubi dłubać albo chce mieć poprawnie wyglądający model Kittyhawka bez przejmowania się jego prostotą to ma materiał wyjściowy albo model prosto z pudełka.

Pozdrawiam Darek.

Reply to
dwojik

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.