[RC] Depron 3 mm

Witam.

Planuję sobie zrobić depronowego ultimata - takiego jak na stronie

formatting link
- przerysowałem sobie plany w Cadzie dostosowując je do depronu 5 mm - potrzeba na to ustrojstwo 44,98 dm^2 depronu co daje 73,5 grama (depron 5 mm). Ten sam model zrobiony jak w oryginale z depronu 3 mm będzie ważył 44 gramy + klej i takie tam inne drobiazgi. Tak więc różnica jest spora zważywszy, że założenie jest takie że model ma wisieć na bezszczotce z CD. Na stronie
formatting link
poniżej powszechnie znanego depronu 5 mm oferowanego w OBI są też 3 mm płyty o nazwie Polyplan. I tu moje pytanie - czy ktoś może miał do czynienia na żywo z tymi płytami i jest w stanie powiedzieć czy są one wykonane z "tego samego depronu" co wersja 5mm. Ewentualnie czy ktoś może się orientuje gdzie mogę wysyłkowo dostać depron 3mm, ewentualnie gdzie w Krakowie można takowy kupić. Słyszałem o rowkowanej wersji występującej w Castoramie przy Zakpiance, ale jakoś nigdy nie mogę na niego trafić - może ktoś wie, pamięta jakie wymiary ma taka płyta, czy nadaje się do zrobienia płatów - chodzi mi głównie o wpływ rowkowania.

Pozdrawiam Paweł

Reply to
Timochenko
Loading thread data ...

Miałem do czynienia z rowkowanym depronem 4mm (Zefirek z mojej strony). Jeśli chodzi o ten, to nie polecam - jest jakby twardszy, przez co trudniej go uformować. Myślałem o zbudowaniu płata depronowego P11 z tego depronu, tak by imitował on pokrycie, także "rowkowane", samolotu. Doszedłem jednak do wniosku, że wygięcie tego depronu w poprzek rowków będzie mordęgą i odpuściłem. Nie ważyłem tego depronu rowkowanego 4mm, ale na oko waga jest zbliżona do 5mm.

Reply to
PiotrP

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.