Pakiet modelarski...

Loading thread data ...

Witam

"PeKlesyk" snipped-for-privacy@interia.pl napisał:

Gratuluję zakupu. Tak to jest z LiPolami. Ja mam jeszcze sporo porządnych pakietów Sanyo NiCd i jak zacząłem kupować LiPole to postanowiłam te NiCd zatrzymać, żeby używać ich zamiennie. Nawet modele przystosowałem do obu typów, np łatwo programowalne chociaż drogie regulatory Hackera. Tymczsem w trakcie sezonu wszystkie NiCd poszły w odstawkę. Nic dziwnego - dawniej musiałem na lotnisku wymieniać pakiet 3 razy tzn po kazdym locie, a teraz robię 3 loty na jednym pakiecie. Wogóle nie wymieniam akumulatorów w modelu. LiPoly rulezz :-) Moje NiCd wylądują ostatecznie jako pakiety do wkrętarki i jako przenośne zasilanie do rozrusznika do spalinek.

Pozdrawiam Marek Popów Latające RC

Reply to
Marek Popów

Panowie nie popadajcie w taki samozachwyt nad Li-pol życzę Wam jak najlepiej ale może Wam mina zrzednąć po 20-40 cyklach (zależy od I rozłd.).Nadal aku NiCd jest najbardziej dopracowanym z pośród dostępnych na rynku a jakie ma wady to wiemy

Reply to
Marian
Reply to
Marek Jankowski

Witam

"Marian" snipped-for-privacy@tlen.pl napisał:

Wiesz to z doświadczenia własnego, plotek, czy naczytałeś się jakichś dziwnych opinii? Ile pakietów LiPol eksploatujesz? Ja używam od jesieni ubiegłego roku LiPole - w sumie ok 10 różnych pakietów (różnych napięć i pojemności) ale tylko jednej firmy Polyquest. Z tego 4 pakiety bardzo intensywnie bo w modelu, który przez cały sezon wożę w bagazniku samochodu do pracy i latam po pracy jak tylko jest pogoda. Zrobiły co najmniej 150 -

200 cykli i nie zauważyłem nawet spadku pojemności. Przestrzegam jednak kilku warunków:

- prąd nie przekracza 70 - 75 % nominalnego (nie szczytowego). Każdy zespół napędowy jest sprawdzony w tym celu na hamowni i ma tak dobrane śmigło, żeby ten warunek był spełniony.

- używam tylko programowalnych ragulatorów i to takich, gdzie programuje się nie tylko ilość i typ cel, ale także końcowe napięcie Cut Off.

- co najmniej raz na 3 -4 ładowania ładuję przez dedykowany balancer co ułatwia fakt, że wszystkie polyquesty mają w tym celu wyprowadzenia z wtyczkami.

- do ładowania używam Pulsara i to nie w trybie fast tylko w zwykłym ze stopniowym obniżaniem prądu ładowania po osiągnięciu napięcia końcowego.

Moim zdaniem dobrze sprawdzają się w szkutniczych i jeżdżących ale w latających już na pewno do nich nie wrócę. Nie buduję modeli samolotów żeby nimi transportować cegły ;-)

Pozdrawiam Marek Popów Latające RC

Reply to
Marek Popów

To przyjedź do mnie, pokażę Ci. :)

Reply to
PiotrP

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.