Czyżby pakiet padł

Wczoraj po południu wyszykowałem się z chęcią połapania kretów. Model naprawiony po ostatnim "polowaniu" i na łączkę, pakiet naładowany (8x700mAh) A tu klops model nie ma ochoty sie wznieść. Myslałem, że coś po...em. Po powrocie zmierzyłem napiecie pakietu, niby OK. Na próbę podłączyłem inny 7x650 i tu wyraźnie wyczuwalny większy ciąg.

Co może być przyczyną, pakiet 8x700 nie jest za stary ładowany około 20 razy??

Pozdrawiam Andrzej

Reply to
Andrzej
Loading thread data ...

A rozładowywałeś przed ładowaniami? Przynajmniej co 3-4 cykle? Może pomoże funkcja regeneracji np w Pulsarze albo kilkukrotne ładowanie i rozładowanie niedużym prądem.

Reply to
mRqS

Ogniwa NiCd i NiMh po składowaniu muszą być poddane procesowi formowania tzn 3-

4 cykli ładowanie i rozładowanie głębokie tzn do 0,7 V/1 ogniwo dopiero po tym zabiegu chwytają pojemność czyli wydajność prądową .Jeśli po okresie eksplatacji zostały ponownie składowane np. zima należy proces powtórzyć przed eksplatacją to jest ich wada.Chyba że któreś ogniwo w pakiecie padło to należy indywidualnie poddać kontroli każde ogniwo obciążając je np. zarówką i mierząc napięcie na nim .
Reply to
Marian

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.