[RC] Cd Zasilacz od PC do ladowarek

Witam!

******** Dzisiaj rozwiazalem problem dobrego zasilacza do ladowarki. Wlasnie wprowadzilem poprawki w zasilaczu ATX od PC , mam zalozony wlacznik zasilania i wyprowadzone 12 V. Testujac zasilacz napiecia, poziomy napiec sa trzymane na stalym poziomie. Ostatnio sporo dyskutowaliscie o spasowaniu; zasilacz - ladowarka, i nie chcialbym przypadkowo stracic ladowarki.

Mam wiec pytanko, czy dodajecie dodatkowy kondensator wygladajacy na wyjsciu zasilacza? Czy macie jakies praktyczne spostrzezenia?

Pozdrawiam Mariusz Pulkowski RC, plastik, karton - Catalina, M-15 Warszawa

Reply to
Mariusz Pulkowski
Loading thread data ...

Cześć!

Ja ostatnio poluje na zasilacze do tego samego celu (nienaładowane accu na lotnisku = obciach + strata czasu), więc chciałbym zapytać, jakie dokładnie modyfikacje mają być w zasilaczu z PC i czy jest jeszcze lepszy do tego celu zasilacz?

Pazrawiam, Szymon Bartuś

Reply to
Szymon

cześć!

bo na tym to polega :))))))))))

nie ma takiej potrzeby: na wyjściu w zasilaczu napięcia sa filtrowane na rdzeniu ferrytowym i wygładzane na kondensatorach

Ja nie mam żadnych, jedyna wątpliwość to "kolejność" załączania takiego zespołu: zasilacz musi być od razu obciążony ładowarką ta z kolei akumulatorami. Dopiero teraz włączasz zasilacz. W innym przypadku zasilacz będzie sie wyłączał (gwałtowne zmiany obciążenia)

Ciekaw jestem jak to w praktyce będzie - koniecznie napisz.

Pozdrawiam, Tomasz (tomiiRC)

Reply to
tomii
Reply to
Mariusz Pulkowski
Reply to
Mariusz Pulkowski

to 3-4 krotnie taniej od zasilaczy z CB radia. Kupiłem 2 tyg temu działa jak należy.

pozdrawiam,

Darek

Reply to
DAREKRC
Reply to
Mariusz Pulkowski
Reply to
Patryk (Szczecin

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.