[RC]na pasku czy bez...

Witam Pytanie moje dotyczy uzywania nadajnika. Interesuje mnie w jaki sposob wygodniej wam sie steruje - z nadajnika trzymanego w rece czy zawieszonego na pasku. Moze jakies zalety i wady? Pozdrawiam Romek

Reply to
Romek K
Loading thread data ...

Witam!

Ja latam TYLKO Z PASKIEM. Sanwa jest tak fajnie wywazona ze po puszczeniu nadajnika antena opada w dol - wiec nie ma obawy o potracenie drazkow. Swojego czasu (na poczatku) latalem kciukami - ale teraz mam porownanie, ze latanie trzema palcami daje znacznie wieksza precyzje sterowania i wyczucie.

Reply to
Arcimek

Ja się po latach latania "na pasku" przekonałem do szelek. Kolega wcisnął mi na siłę - mówiąc spróbuj! I jak spróbowałem, to nie chciałem ich oddać! Nic nie dynda, nic na karku nie ciąży, z pulpitem - 100% komfortu :-))

Pozdrawiam Piotr

Reply to
Piotrp_de

Latam z pulpitem (t.j. kawalek dykty z nadajnikiem przypocowanym ekspanderem i linkami do powieszenia na szyi). Inaczej nie daję sobie rady.

kuba

Romek K wrote:

Reply to
Jakub Mendys

Arcimek, boś w końcu posłuchał dobrych rad starszych kolegów :))) Latanie kciukami nigdy nie da takiej samej precyzji, jak 2-3 palcami z podparciem dłoni na pulpicie.

A co do opadania do przodu nadajnika to dodam, że kiedys tez mi to pasowało, doputy raz wypuszczałem model z ręki i dziabnąłem anteną w glebę. Jak łatwo się domyślić, antena pękła. Poza tym wasze obserwacje są różne dla różnych nadajników - są takie, gdzie pasek zaczepiony na środku przeszkadza w regulacji trymerów, więc jest kicha. I z takim nadajnikiem najwygodniej jest na pulpicie. Zaś te, które nie mają zbyt dużo gałkologii i są niezbyt grube łatwo zawieszać na pasku. Więc każdy sposób jest dobry, a najgorszy to trzymanie nadajnika w dłoniach

Pozdrowienia Sławomir 'Gmeracz' Gmerek =========================================== Polska Witryna Modelarska:

formatting link

Reply to
Sławomir Gmerek

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.