[RC] Nowy artykuł

Cześć,
zapraszam do lektury nowego artykułu na mojej stronie!
Pozdrawiam Piotr
formatting link
Reply to
Piotrp_de
Loading thread data ...
Panowie -warto przeczytać i zastosować zawarte w nim informacje to nie żadna rewolucja ale biblia RC modelarza Zwłaszcza ,że artykuł namaszczony jest przez producenta odbiorników ACT !
Reply to
Roman B
Witam!
Piotrp_de wrote:
Ta lektura powinna byc obowiazkowa! :o)) Ja bym dodal jeszcze kwestie wplywu malowania modelu na odbior sygnalu... Zdazyl sie taki przypadek w Szczecinie: szybowiec slicznie pomalowany farba typu metalik mial antene przyklejona tasma scisle do kadluba - efekt: tracil zasieg po ok. 100m! Po odklejeniu anteny i puszczeniu jej 'luzem' latal normalnie :o)
Reply to
Arcimek
Kiedys myslałem ,że to ma wpływ (metalik) bo straciłem model na metaliku .Ale metalik uzyskuje sie poprzez dodanie takie "cóś" co składa sie z miki a nie cząstek metalu
Reply to
Roman B
Cześć, dodatkowo, "powiesiłem" jeszcze ten artykuł w pdf-ie.
Pozdrawiam Piotr
formatting link
Reply to
Piotrp_de
Witam!
Roman B wrote:
Nie wiem z czego jest taki lakier robiony, ale wplyw tego akurat bylo wyraznie widac - chyba ze kadlub laminatowy (wlokno szklane) ma taki wplyw na antene...
Reply to
Arcimek
Cześć,
bo metalic i lakier metaliczny to dwie pary butów. W metalicu najczęściej nie ma cząstek metalicznych, ale takie lakiery jak np. do felg czy antykrozyjne metalczne do metali zawierają sproszkowane aluminium i cynk. Takie lakiery mają własności tłumiące i ekranujące fale radiowe.
Pozdrawiam Piotr
formatting link
Reply to
Piotrp_de
Tak tez podejrzewalismy ;o) BTW: latajac dzisiaj rano bawilem sie w sprawdzanie zasiegu... bylo mokro, i w promieniu ~100m na wysokosci ~5m wyraznie bylo czuc zaklocenia (antena nadajnika skierowana 'w model') - jak odlecialem dalej zaklocenia ustepowaly - prawdopodobnie efekt interferencji miedzy fala bezposrednia a odbita od mokrego podloza... A swoja droga to wychodzi ze orginalny odbiornik Sanwy jest jednak lepszy niz Webry (no chyba ze Webra nie lubi sie z kwarcem odbiorczym Sanwy :o)
Reply to
Arcimek

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.