rcabc :)

Dostałem wiadomość zes klepu RCABC o zmianie serwera i nowej ofercie. Nic w tym złego, gdyż celowo podałem swoje dane, aby być powiadamianym o zmianach. Po tej informacji otrzymałem trzy następującej treści: "Szanowni, pogieci klienci. Zawiadamiamy was o tym ze mamy wasz wszystkich gleboko w du... Pozdrawiamy i zyczymy bezsennej nocy"

Domyślam się, ze ktoś niepowołany lub pod wpływem trunków zaiste wpływających dopadł do komputera i puścił w świat tą przezabawną informację. Nie piszę tego, by zniechęcić kogokolwiek do tej firmy, po prostu tekst bardzo mi się spodobał. :) Będzie nowy cytat miesiąca. :)

Reply to
PiotrP
Loading thread data ...
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski

Witam, hm, ja dostałem tylko wiadomość o zmianie serwera ;((( Pozdrawiam. Marek

Reply to
mores3

Wiadomość od "Robert 'Heyoan' Gadomski" <robspam1@SKASUJTO!reebok.pl>

Juz ich powiadomiłem.

Reply to
PiotrP

Cześć, a tak swoją drogą jakie macie zdanie o tym "sklepie" ? Próbowałem znależć jakieś bardziej konkretne dane ale wiem tylko że są/jest z Poznania. Taki kamuflaż niezbyt mnie zachęca do zakupów :-(

Reply to
Teos

Otrzymałem taką wiadomość:

"Jestem właścicielem serwisu

formatting link
. Piszę do Pana ponieważ w dniu dzisiejszym miał miejsce niepokojący incydent. O godzinie 2 .29 wysłaliśmy do Pan list z listy meilingowej o treści jak poniżej: (...) O godzinie 2,35 ktoś dokonał włamania na serwer z naszymi plikami i wykradł około 20 - 30 adresów przesyłając obraźliwe teksty. Ponieważ dokonano tego bezpośrednio z naszego serwera w nagłówku widniej nasz adres. Akcje wysyłki powtórzył jeszcze 3 x wysyłając ten sam głupi tekst na te same adresy. Atak zakończył się o 2.44. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszam . Proszę o zrozumienie. Nie jest w moim interesie obrażanie kogokolwiek a zwłaszcza moich klientów. Ci z Państwa , którzy mieli ze mną kontakt osobisty na pewno potwierdzą że staram sie załatwiać wszystkie sprawy szybko i rzetelnie. Działalność gospodarczą jaka prowadzę obsługując sklep internetowy jest moim głównym zajęciem i jedynym źródłem dochodu. Nie jestem już człowiekiem młodym . Sprawy zawodowe traktuję bardzo poważnie. Dlatego ten atak hakera uważam za bardzo groźny i mam zamiar jak to tylko bedzie możliwe wyciągnąć konsekwencje w stosunku do sprawców ze sprawą sądową włącznie. W celu zabezpieczenia się przed podobnymi sytuacjami przenosimy serwis na dużo bardziej bezpieczny i stabilny serwer. Już od stycznia pracujemy nad nowym oprogramowaniem sklepu internetowego . Nowe oprogramowanie i dobrze zabezpieczony w pełni profesjonalny serwer daje gwarancję że takie wybryki hakerów się nie powtórzą ."

No i wszystko jasne. Ludziom się nudzi, oj nudzi. Gdybym takiego hakera złapał, to bym mu kazał 1000 razy napisać - "Nie będę się włamywał!", ale wcześniej zablokowałbym mu klawisze "Ctrl" i "V". :))))

PS Jutro ważny egzamin (własnie zrobiłem sobie przerwę w nauce).Trzymajcie kciuki. :)

Reply to
PiotrP
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski

Wykradzenie danych osobowych to powazna sprawa. Pelna odpowiedzialnosc za to ponosi osoba posiadajaca te dane(ktorej zostaly ukradzione). Haker mozna powiedziec ze "zrobil swoje", a wlascicel bazy danych z takimi informacjami nie - nie zabezpieczyl ich odpowiednio. Mam nadzieje ze wyciagna wnioski... Aha oprogramowania nie ma co pisac, jest juz wiele gotowcow...

Reply to
Doman

Witam,

Hmmm, lub osoba która uprzednio przeczytała książkę z RC ABC. ;-) Dla przypomnienia:

formatting link
Szymon

Reply to
Szymon

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.