skłon silnika a miksery ?

Czesc
W modelach silnikowych o ile dobrze rozumiem, stosuje sie sklon
silnika w dół zeby zredukowac moment zadzierajacy dziób przy dodaniu
gazu, oraz wychylenie w prawo, zeby zredukowac dzialanie momentu
reakcyjnego od smigła. Ogladalem manuale od paru aparatur wczoraj i
zauwazylem ze w niektorych sa miksery (tryb Acro) ktore mieszaja gaz z
wychyleniami steru wysokosci i kierunku. Nie budowalem i nie latalem
jeszcze zadnym akrobatem i mam pytanie w zwiazku z tym: Czy to oznacza
że mozna budowac modele bez sklonu i wychylenia silnika, a
kompensowac niepozadane efekty za pomoca mikserów ??
Reply to
-=\Pioter/=-
Loading thread data ...
"-=\\Pioter/=-" <piotr_k snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> wrote in news:722u715jqj48cock0j6ejlacscuaoihocr@ 4ax.com:
latwiej jest zmiksowac gaz ze sterem wysokosci, poniewaz do roznych wychylen draka gazu mozesz doposowac wychylenie steru wysykosci. a nie zawsze uda ci sie skompensowac to sklonem silnika.
jacek
Reply to
Jacek
wychylen draka gazu mozesz doposowac wychylenie steru wysykosci. a nie zawsze uda ci sie skompensowac to sklonem silnika.
Nie zgadzam się. Pierwszą wadą miksu jest to, że o ile w locie na brzuchu jest ok, o tyle w locie plecowym dodajesz gazu a tu Ci modelik zaczyna robić niezamierzoną pętlę. Druga wada, to dodatkowe opory w szybkim locie.
Mikser stosować jedynie na szybko, gdy na lotnisku okazuje się, że model ma tendencje do wspinania się, słoneczko grzeje, chce się latać, a nie rozmontowywać silnik.
Reply to
Lukasz Stela
Użytkownik "-=\Pioter/=-" <piotr_k snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@4ax.com...
Miksowałem gaz z wysokością w modelach ,ale nie polecam w małych i szybkich ponieważ gdy szybko ujmiemy gazu silnik nie zdąży zejść z obrotów a ster wysokości zaciągnie model w góre i model gwałtownie zapompuje . Odwrotny efekt jest przy dodaniu gazu szczegulnie na małej wysokości silnik nie zdąży wejść na obroty a model przypikuje . pozdr Adam.
Reply to
adam

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.