sp?on?? silnik bezszczotkowy - dlaczego?

Witam, testowałem dziś, na szczęście na ziemi, nowy napęd easy glidera pakiet lipo 3S 2200mAh, regulator PULSO 35A, silnik RAY 3530-14, śmigło 9/6 rekomendowane do tego silnika przez producenta.

przez kilka minut silnik pracował na niskich i średnich obrotach, kilka razy dałem na max (łącznie może z 45 sekund). Podczas tych testów regulator miał max 30-40 stopni. Przy ostatnim teście na max silnik stanął i puścił dyma :( silnik był gorący, nawet bardzo, spaliły się wyprowadzenia uzwojeń, na uzwojeniach brak śladów przegrzania. nie wiem co może być przyczyną. Po raz pierwszy wykorzystałem ustawianie w regulatorze funkcji wyprzedzenia - ustawione na 20 stopni dla 14 biegunowego silnika, zgodnie z instrukcją. co mogło się stać, zrobiłem coś źle? macie jakiś pomysł?

Reply to
Jakub
Loading thread data ...

Użytkownik Jakub napisał:

W jakim sensie spaliły się wyprowadzenia? połączenia zostały rozłączone?

Stawiam na wadę fabryczną silnika, zwarcia międzyzwojowe, należałoby sprawdzić poszczególne fazy czy uzwojenia pracują tak samo ale skoro zgłosiłeś się tutaj to obawiam się że sam nie zrobisz tego.

Reply to
AlexY

W dniu 2012-04-09 20:48, Jakub pisze:

Raczej wszystko jest OK. Uważam, że tym sposobem spalisz każdy egzemplarz. Uzyskasz też powtarzalność "próby"...

Dlatego max możliwości napędu próbuj w locie, wówczas ocenisz jego przydatność i unikniesz pracy w zakresach i warunkach praktycznie nieistniejących w czasie lotu, dla których zestaw nie był projektowany.

V.

Reply to
V

spaliła się izolacja, wyprowadzenie dwóch uzwojeń przepaliły się do cna:) nie ma co ratować, nawet nie ma do czego lutować. Stwierdziłem zwarcie do statora, tylko nie wiem czy to efekt czy przyczyna spalenia.

Reply to
jlaurans

Użytkownik snipped-for-privacy@o2.pl napisał:

IMHO wada fabryczna jak napisałem wcześniej, zwarcie międzyzwojowe spowodowało przegrzanie silnika a to wytopienie karkasu i zwarcie do rdzenia (które samo z siebie nie może być szkodliwe jeśli wystąpi w jednym miejscu).

Reply to
AlexY

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.