"Superfutaba" - odbiornik G3 - ostrzeżenie!

Jako, że wiem iż te odbiorniki są w Polsce w użytku, chciałem przekazać ostrzeżenie o możliwości wystąpienia problemów. Odbiorniki te skonstruowane specjalnie do 14 kanałowych nadajników i mające być super bezpieczne okazują spore niedoróbki. Stosowanie tych odbiorników na imprezach modelarskich w USA zostało już oficjalnie zakazane. Także koledzy w Niemczech stracili przez nie cenne modele. Zbyt to obszerny temat by to tu wyczerpująco opisać, ale koledzy znający język niemiecki mogą swą wiedzę na temat tych problemów pogłębić w obszernym już temacie na forum:

formatting link
Z pewnością i na angielskojęzycznych forach znajdzie się nieco szczegółów na ten temat, gdyż sprawa zatacza coraz szersze kręgi.

Jak często, choroby wieku dziecięcego dają o sobie znać. Ciekaw jestem jak Futaba wybrnie z tego problemu. Na razie spadło kilka drogich modeli. Nie ma strat w ludziach. Pewnie wtedy Futaba dopiero zdecydowała by się na dalej idące kroki, niż jak na razie wydana ulotka informacyjna dodawana do aktualnie sprzedawanych odbirników! Szkoda mi kolegów którzy w dobrej wierze zainwestowali naprawdę cieżkie pieniądze w ten problematyczny (jak na razie) sprzęt.

Pozdrawiam Piotr

formatting link

Reply to
Piotrp_de
Loading thread data ...

Piotrp_de napisał(a):

Dzięki Piotrze!

A post ten dedykuję koledze pułkownikowi.... Ktoś pamięta jeszcze tę dyskusję i peany (crlC, ctrlV z ulotki) na cześć tej aparatury?

Reply to
Krzysiek "kojot: Choroszko

Zawsze powtarzam: Nigdy nie kupować nowości!

Reply to
Lukasz

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.