wcale nie jest nas tak mało :-)

Mam taką refleksję, ciekawe czy ją Skazoo potwierdzi.

Wcale nas (modelarzy) nie jest tak mało. Widzę to po zgłoszeniach, które napływają do organizatorów lotniska w Parzniewie. To w końcu nie jest specjalnie reklamowane przedsięwzięcie, a już widzę, że możemy nie obsłużyć wszystkich chętnych.

Marcin, a jak tam u was????

Reply to
Krzysiek "kojot" Choroszko
Loading thread data ...

Widzisz Kojocie, tak się składa, że Koczargi nie były do tej pory reklamowane jako lotnisko praktycznie wogóle. Teraz w momencie gdy mamy już logo (trzeba jeszcze nagrodzić jego twórcę !!!!) a strona lotniska stanie się bardziej cywilizowana (niestety muszę nad nią przysiąść bo trąci lekko starymi technikami) sądzę że z miejscem nie będzie problemu.

Tak swoją drogą pozwoliliśmy sobie z Kryńkiem nawiedzić lotnisko w Parzniewie, bodajże we wtorek (poprzedni), taki to niby wywiad lotniskowy :D

Co innego ilość zgłoszeń a faktycznie wpisujących się. Tak na dobrą sprawę miałeś Kojocie już pokaźną grupkę pilotów która latała w Falentach, u nas ta grupa się dopiero tworzy i nie do końca jesteśmy w stanie oszacować na jakiej liczbie staniemy. Gdyby jednak brakowało miejsca w Parzniewie chętnie zaprosimy do latania pilotów którym bliżej bedzie do Koczarg.

Reply to
Skazoo Bemowo RC

Konrad, zważ na to że Ty masz skaner a inni mogą nie mieć i o ile sam kogos nie strącisz to ktoś latając w Parzeniewie bez skanera może strącić Ciebie. Taka jest niestety cena posiadania dwóch lotnisk modelarskich (jedno byłe drugie obecne) w jednym rejonie :(

Reply to
Skazoo Bemowo RC

A ja wracając z Parzewa "spotkałem w powietrzu " pod Radomiem zielonego deproelektryka co dziarsko wywijał w strefie nad przydomowym ogródkiem..Wróciłem w bardziej bezludny rejon Krakowa bo tu i luda ,i modelarzy mniej. Trza się pilnować -nie ma co ! A w Parzewie naprawdę ładnie i miejsca sporo do latania .

Reply to
Roh

Skazoo Bemowo RC napisał(a):

Jak pisałem - z calego serca polecam PHP-Fusion. Jak się zdecydujecie, to możecie od nas dostać w prezencie unikalna wtyczkę do prezentacji pogody z ICM na stronie :-)

Jak wrażenia? Wiem, że nie tak obszernie i elegancko jak u was...

Dzięki za deklarację. Chętnie udzielam o was informacji. A w nasyzhc linkach jesteście w dziale "lotniska" :-)

U nas nowi piloci to już prawie 50% składu...

kojot

Reply to
Krzysiek "kojot" Choroszko

Użytkownik "Krzysiek "kojot" Choroszko" snipped-for-privacy@bezpiecznikpost.pl napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@news.home.net.pl...

Aeroklub Celulozy Chobot koledzy od kosiarek chyba w Oborach. Pola Wilanowskie (w recesji)

Moze tez info gdzie nie nalezy latac - np. Dzialkowa, bo niedaleko Parzniew Geant na Ursynowie, bo niedaleko Latawcowa, itp.

Reply to
Ladziak

Ech moment moment :D Elegancja jedno (bardzo stylowe tabliczki informacyjne gdzie co trzeba robić) a obszar to drugie (tutaj faktycznie jest mniej miejsca niż w Koczargach, ALE z tego co widzieliśmy zrobiliście pas prima sort zgodny z większością wiatrów w okolicach Warszawy). U nas niestety ze względu na ułożenie działek rolniczych musieliśmy połączyć kilka z nich tak żeby uzyskać w kierunku zachodnim przyzwoitą długość pasa.

U nas prawie 100% :)

Reply to
Skazoo Bemowo RC

Tak z innej beczki zapytam: Mamy do latania pasmo 35 MHz, ale i ile kojarze sa tez jakies inne pasma w okolicach setek MHz, dostepne publicznie bez zezwolen. Czy ktos z tego moze korzysta do sterowania modeli ? Zawsze to jakis sposob, zeby zmniejszyc prawdopodobienstow kolizji kanałow i zakłocania sie nawzajem.

Reply to
-=\\Piotter//=-

I tego mamy się trzymać żeby nie narobić sobie kłopotów. Pasma inne są przeznaczone do innych celów lub do wykorzystania ogólnego, które nie gwarantuje ich bezpieczeństwa dla modeli zdalnie sterowanych.

Reply to
Skazoo Bemowo RC

Witam! Dnia 21-06-2006 13:50, Użytkownik Skazoo Bemowo RC napisał:

Żadne pasmo nie gwarantuje bezpieczeństwa!!! Są to pasma "otwarte" a więc, zgodnie z prawem nie można mieć pretensji, że coś pracuje na danym kanale. Przeczytaj dokładnie rozporządzenie. Te pasma przeznaczone są nie tylko do zdalnego sterowania. Wyjątek od tego stanowią przypadki niepoprawnej pracy nadajników prawnie pracujących na innych częstotliwościach a zakłócające inne pasma z powodu niedotrzymania parametrów obowiązujących w przydzielonym pozwoleniu. Oczywiście, nie można tym tłumaczyć swojej niefrasobliwości w zakresie podstawowych obowiązków, podczas zabawy na "lotnisku", gdyż to regulują inne przepisy czy przyjęte zwyczaje. Pozdrawiam. Mariusz.

Reply to
Mariusz

Użytkownik "Skazoo Bemowo RC" snipped-for-privacy@o2.pl napisał w wiadomości news:e7bbtj$bf6$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl...

I tego mamy się trzymać żeby nie narobić sobie kłopotów. Pasma inne są przeznaczone do innych celów lub do wykorzystania ogólnego, które nie gwarantuje ich bezpieczeństwa dla modeli zdalnie sterowanych.

Co by nie było niejasności do latania mamy także pasmo 40 MHz.

Valdi

Reply to
V

Witam. Skazoo - Pozwoliłem sobie na szybko opracować wstępną grafikę na Waszą stronę lotniskową:

formatting link
. Próbowałem skontaktować się z Tobą poprzez e-mail, ale nie otrzymałem odpowiedzi, tak więc próbuję tutaj. Jeżeli layout Wam się podoba, mogę go udostępnić, ale od razu mówię, że nie jestem specem od www. Jeżeli byście chcieli uruchomić to na jakimś "open-source" PHP, to ja się na tym nie znam. W takiej sytuacji służę tylko wsparciem od strony graficznej. Zadzwoń do mnie, albo odezwij się na e-mail. Pozdrawiam, peTer

Reply to
pe

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.