Uwaga z?odziej! NASITK

Witam
Kolega z nastika chce tak tanio sklep utrzymać, że na aparat go nie stać
i zdjęcia musi KRAŚĆ!
formatting link
z prawej zrobiłem własnoręcznie, a to z lewej....
.... a to z lewej własnoręcznie zgłoszę na Policję, w końcu mamy ponoć
prawo i sprawiedliwość.
Reply to
Norbert
Loading thread data ...
Krzyczysz jak Kurski - tak jakby Ci nastik pół magazynu towaru wyprowadził.... Proponuje komisje do spraw fotek...
Użytkownik "Norbert" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:e7a18k$e0g$ snipped-for-privacy@news.onet.pl... Witam
Kolega z nastika chce tak tanio sklep utrzymać, że na aparat go nie stać i zdjęcia musi KRAŚĆ!
formatting link
z prawej zrobiłem własnoręcznie, a to z lewej....
.... a to z lewej własnoręcznie zgłoszę na Policję, w końcu mamy ponoć prawo i sprawiedliwość.
Reply to
Chris
Użytkownik "Norbert" napisał
Hmm... tak się zastanawiam czy większym problemem jest to, że skopiował zdjęcie (czego oczywiście zrobić nie powinien), czy też to, że robi cenową konkurencję. Krzysiek
Reply to
Krzysiek
Norbert napisał(a):
.............
Norbert!!!
OK. Grzesiek z tego co piszesz zachował się nieelegancko, co mnie dziwi bo facet jest więcej niż w porządku. Oczywiście użycie cudzego zdjęcia w ten sposób jest kradzieżą.
Jeśli jednak nie postawil swojego sklepu na twoich opisach i na twoich zdjęciach, to z powodu tego zdjęcia okrzyk "złodziej" mimo wszystko jest na wyrost.
Obaj jesteście nieźli w tym co robicie. Obaj IMO zmieścicie się na rynku. Nie warto w ten sposób dawać sobie po razie....
Jak znam życie, zaraz pojawi się wyjaśnienie Grzegorza.
Z wyrazami sympatii
kojot
Reply to
Krzysiek "kojot" Choroszko
W dniu 2006-06-21 08:44, Krzysiek "kojot" Choroszko napisał:
Witam
Troszkę chyba emocje wzięły górę, natomiast w dalszym ciągu nie pochwalam takiego zachowania i jakoś nie znajduję póki co innego (mniej dosadnego) określenia zaistniałej sytuacji.
Z drugiej strony przykro mi, bo chyba nadal w Polsce panuje takie dziwne przekonanie, że jak coś jest ogólnie dostępne to znaczy niczyje.
Cóż przepraszać nie mam zamiaru, a na pewno nie jako pierwszy.
Reply to
Norbert
Użytkownik "Norbert" napisał:
i zdjęcia musi KRAŚĆ!
Oj, chyba troche za nerwowo... Z tego co widze zdjecie juz zostalo zmienione, wiec pewnie z czasem pojawi sie i jakis wyjasnienie sytuacji.
Reply to
Darek F.
----zdjęcia musi KRAŚĆ!----
Na Twojej stronie jest całe kilo zdjęć których nie zrobiłeś. I może masz zgodę właścicieli zdjęci i witryn na ich publikacje? Zamiast robić popelinę wystarczyło zwrócić klientowi uwagę i po " ptokach". Jakoś nie mogę dostrzec warningu, żę zdjęcia są Twoją własnością i zakazu publikacji. Pozdro Jerzy
Reply to
Jerzy Laskowski
W dniu 2006-06-21 11:15, Jerzy Laskowski napisał:
To, że ich nie zrobiłem nie świadczy o niczym. Pokaż mi choć jedno zamieszczone bez zgody właściciela.
Bo kiepsko szukasz, cytat z Regulaminu:
Wszystkie fotografie i opisy towarów są własnością sklepu i zabrania się ich kopiowania do celów komercyjnych bez zgody właściciela!
Reply to
Norbert
Fakt to przegapiłem przyznaję. Co wcale nie zmienia faktu, co do reszty. Po prostu kultura nakazuje inny sposób postępowania. I tyle. No ale w końcu stolycy wszystko wolno.
Jest taki gość co parę lat temu kantował ostro ludzi i firmy od modeli kolejowych. Kasy niektórym do tej pory sporo wisi. Teraz jest ścigany i aktualnie ma nawet sklep internetowy z kolejkami. Ale na razie próba negocjacji jest prowadzona na spokojnie. Jak nie pomoże - dopiero będzie szum i podanie do publicznej wiadomości co za jeden i jaką ma historię. Można było od razu ogłosić,że to oszust. Ale po co. Może jest nawrócony i trzeba dać szansę.
Więc odrobinę taktu . Z poważaniem Jerzy
Reply to
Jerzy Laskowski
W dniu 2006-06-21 13:07, Jerzy Laskowski napisał:
Czytając wypowiedzi dochodzę do wniosku, że to tylko głupie zdjęcie i w ogóle jak ja mogłem? A czy przypadkiem nie jest tak, że jak ktoś Ci gwizdnie z portfela dwie dychy to znaczy, że ukradł?
Zrobienie i obróbka zdjęcia, żeby wyglądało w miarę wymaga przynajmniej godziny czasu. Jeśli ktokolwiek ma dziś wolną godzinę i chce popracować "za darmo", to ja zapraszam. :-)
A może jeszcze bardziej dobitnie, może ktoś ma ochotę przekazać mi swoje wynagrodzenie za godzinę dzisiejszej pracy? Nr konta na stronie :-)
To oczywiście tylko żarty, ale mam nadzieję, że choć trochę wyjaśniają moją złość i ton pierwszej wypowiedzi. Staram się szanować swoją pracę - czy to źle?
Masz wątpliwości co do mojego wychowania - spytaj Kapera czy Kojota, czy Norbert linkuje do ich stron bez ich wiedzy?
Koledze jak dotąd głupie "pszepszaszam" nie wyszło, a Ty mi o kulturze i takcie piszesz.
Reply to
Norbert
Cześć,
a jak postawię przy krawężniku mój samochód bez napisu "TO MOJE" to możesz sobie wziąść? Tak samo z fotkami na stronie internetowej. Ja mam na mojej stronie moje albo i nie moje zdjęcia, ale może jak nie moje to może za zgodą autora? Moja i autora sprawa - wyłącznie. A innym wara od tych zdjęć! W moim interesie leży by nikt nie zakrzyknął "ty złodzieju". Moja też w razie draki odpowiedzialność prawna. Tak wię nie musisz nigdzie szukać copy right a zdjęcia bez zgody jego autora i tak Ci nie wolno użyć...
Ja bym się ustrzegał publikowania kradzionych zdjęć w szczególności na stronach komercyjnych. Poco potem chodzić w posranych gaciach.
Pozdrawiam Piotr
formatting link
Reply to
Piotrp_de
Myślę, że pora zakończyć to przepychanie. Masz rację broniąc swoich spraw i tak trzeba. Uważam, że tego typu sprawy, bez względu na wszystko, załatwia się inaczej i tyle. Zgadzam się z Tobą: gość powinien się odezwać i podziwiam brak wyobraźni .
Żeby potem nie było - nie mam nic wspólnego z firmą i jej właścicielem. Pozdro Jerzy
Reply to
Jerzy Laskowski
Po raz kolejny i mam nadzieję ostatni : Bez względu na wszystko tego typu sprawy załatwia się inaczej. Wszyscy dobrze wiedzą to co napisałeś i Twój komentarz był zupełnie zbyteczny.
Dyskusja rozciąga się niepotrzebnie ponad miarę..............
Pozdrawiam Jerzy
Reply to
Jerzy Laskowski
Witam,
Tutaj złodziej! Zgłaszam się. Po raz pierwszy w życiu ktoś nazwał mnie złodziejem i to jeszcze publicznie :-(
Faktycznie zdjęcie to samo które znalazło się u nas na stronie jest i w Airhobby. Jeżeli to Twoje to bardzo przepraszam. Zdjęcie w jakiś sposób znalazło się w naszych zasobach dyskowych razem z innymi zdjęciami produktów GWS do których jako dealer GWS-a mamy prawo.
Zdjęcie zostało usunięte ze strony sklepu. Jeżeli Pan Norbert czuje się w jakiś sposób okradziony intelektualnie to proponuję, że kupimy od niego to zdjęcie oczywiście jeżeli cena nie będzie "zaporowa".
Jednocześnie dziękuję wszystkim którzy wstawili się za NASTIK. Może i kradzież ale nie zamierzona i nie świadoma. Na aparat nas stać i dysponujemy w najgorszym wypadku dwoma przyzwoitej klasy.
Na koniec wyrażę również i moją opinię, że chyba Panu Norbertowi jako konkurencji puściły nerwy, ale żeby od razu w ten sposób? Nigdy jako konkurenci (Airhobby i Nastik) nie mieliśmy starcia, konfliktu itp. Takie sprawy Panie Norbercie w biznesie załatwia się inaczej, delikatniej i to w tematach na grube miliony a nie zdjęcie wielkosci znaczka pocztowego. Najpierw się rozmawia a potem publikuje tego typu treści. Nawet mafia nie łamie kości za pierwszym razem. Tak więc chyba jednak brak profesjonalizmu Panie Norbercie.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w biznesie.
Grzegorz Stokłosa NASTIK
Przepraszam że dopiero teraz publikuję mój komentarz ale wcześniej pracowałem i nie miałem okazji przeczytać co tu o mnie piszą. Użytkownik "Norbert" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:e7a18k$e0g$ snipped-for-privacy@news.onet.pl... Witam
Kolega z nastika chce tak tanio sklep utrzymać, że na aparat go nie stać i zdjęcia musi KRAŚĆ!
formatting link
z prawej zrobiłem własnoręcznie, a to z lewej....
.... a to z lewej własnoręcznie zgłoszę na Policję, w końcu mamy ponoć prawo i sprawiedliwość.
Reply to
Stosiek
W dniu 2006-06-21 17:05, Stosiek napisał:
Witam
Przeprosiny przyjęte. Faktycznie troszkę się uniosłem i na pewno nerwy były tu niepotrzebne.
Przepraszam za publiczne oczernienie - fakt sprawę można było załatwić inaczej.
Co do odkupienia zdjęcia to jestem jak najbardziej za i proponuję cenę dwa piwa, przy czym każdy z nas kupuje po jednym i pije na zdrowie :-)
Mam nadzieję, że tak jak dotąd nie będzie w przyszłości między nami starć czy konfliktów, o co ze swojej strony postaram się zadbać.
Reply to
Norbert
a najbardziej kto sie cieszy ? Diabel ? :) NIE - zwykly klient który widzi jak ostra zaczyna byc konkurencja i kladzie si spac z nadzieja ze ceny jutro beda nizsze ....
...tak sobie pomyslalem ....
Moim skromnym zdaniem obie w/w firmy spokojnie "zmieszcza sie" na naszym rynku ....fakt ze takie watki sa reklama sama w sobie ale to juz inna bajka
Reply to
Tomek P
a najbardziej kto sie cieszy ? Diabel ? :) NIE - zwykly klient który widzi jak ostra zaczyna byc konkurencja i kladzie si spac z nadzieja ze ceny jutro beda nizsze ....
...tak sobie pomyslalem ....
Moim skromnym zdaniem obie w/w firmy spokojnie "zmieszcza sie" na naszym rynku ....fakt ze takie watki sa reklama sama w sobie ale to juz inna bajka...
...o widze ze po sprawie ...(chyba)
Reply to
Tomek P
Przeciez ci panowie na pewno razem to obmyslili, zeby zareklamowac swoje firmy w necie. Cala sytuacja byla ukartowana, a obaj sa dobrymi przyjaciolmi ;oD ps. i jeszcze sobie na piwo pojda ;oPPP
Reply to
sector

Site Timeline

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.