Akku NiMH Jest efekt pamięciowy czy nie ???

Ostatnio czytałem ,że akumulatorki NiMH (niklowo-wodorkowe) nie mają efektu pamięciowego co bardzo mnie zdziwiło ,ponieważ z tego co mi wiadomo to akku tego typu mają efekt pamięciowy ale mniejszy niż NiCD.

Jak jest naprawdę bo ja wierzę ,że mają one ograniczony efekt pamięciowy ale nie jestem tego na 100% pewny???

Reply to
Franeq
Loading thread data ...

powiem tak .

pracuje w telefonach od 5 lat . a tam przerózne są ogniwa .. i jedni mowiąc tak - inni tak sa 2 szkoły . ale widac róznice jak naładujesz telefon od zera .. niz od 50% dlatego nie zaszkodzi chyba jak zawsze bedziesz od minimum ładował akku. ja przed kazdym weekendem - jak latam - na nocke zapuszczam akku czy ma 90% ...czy 40% pojemnosci .

----- Original Message ----- From: "Franeq" <"franeq [wytnij_to]"@autograf.pl>

To: snipped-for-privacy@newsgate.pl Sent: Friday, July 22, 2005 10:30 PM Subject: Akku NiMH Jest efekt pamięciowy czy nie ???

Reply to
Marcin Juraszek

nowa.Żywotnośc się wydłuży i pojemność nie zmaleje.

Reply to
Level

Tak jest co 2-3 ładowanie dobrze jest rozładować pakiet do wartości 0,7 V/1 ogniwo i ładować do pełna nie przekraczając prądu ładowania dla aku dostosowanych do szybkiego ładowania takich jak np KAN 1050 -1C jeśli to są zwykłe aku to ładować prądem nie większym jak 0,1-0,3C a jeśli ktoś twierdzi że aku(bo byli tu tacy mądrzy) KAN można ładować prądem nawet 3C to niech poczytaję sobie trochę o chemi aku NiMh

Reply to
Marian

Użytkownik "Marian" snipped-for-privacy@tlen.pl napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@newsgate.onet.pl...

Witam Kany można ładować prądem 3C ale trzeba się liczyć że "puszczą soki". Kiedyś przypadkowo włączyłem Kan 1050 na tryb auto dla NiCD. Wartość szczytowa prądu wynosiła 3,5A. Po ładowaniu były bardzo gorące, i mokre. Po wszystkim pojemność spadła o ok 100 - 150 mAh. Normalnie ładuję je prądem 2C (obecnie z chłodzeniem).

Reply to
prezesik

Aku NiMh nie wolno ładować prądem wiekszym od 1C a jesli to robisz to liczyć się musisz ze skróceniem żywotności tyle ewangeli na ten temat

Reply to
Marian

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.