Wicherek 50, wymiary

Witam! Czy można znaleźć gdzieś w sieci plany Wicherka 50? Jeśli nie, to czy ktoś z szanownych Forumowiczów mógłby przybliżyć proporcje modelu? Chodzi mi tu o długość całkowitą, rozpiętość skrzydeł, kąt zaklinowania skrzydła, kąt nachylenia osi silnika względem osi modelu w płaszczyźnie poziomej i pionowej, odległość od śmigła to dźwigara skrzydła (o ilę się nie mylę to głębokość profilu wynosi 300mm więc dźwigar znajduje się 100mm od natarcia). To by było na tyle. Przymierzam się do budowy modelu "wicherkowatego", gdyż model będe chciał oprzeć na sprawdzonych proporcjach Wicherka. Silnik jaki do niego wstawię to żarowy MDS 10ccm. Skrzydła będą wykonane na modyfikowanym profilu Clark Y. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Reply to
Bartek
Loading thread data ...

zobacz tutaj, jest troche o Wicherkach ;))

formatting link

Reply to
mores3

cięciwa skrzydła 300 ,rozpietość 2220, powierzchnia całkowita 80 dm,długość

1440 średni ciezar bez wyposażenia 1800,kat nachylenia silnikaw dół -6 stopni w bok 1-2 stopnie,pierwszy dzwigar 100 od kr.natarcia drugi 200 od natarcia \dane na podstawie ksiazki W.Schera ABC miniaturowego lotnictwa

tyle samo ladowań co startów pozdrawiam m.

Reply to
marszuls

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.