Zamienie nową Eclipse Mode 2 na Mode 1

Witam, chetnie zamienię nowy (1 m-c) nieużywany nadajnik Hitec Eclipse QPCM w Mode

2(stery wys.+ lotki w lewym drążku) na Mode 1(chyba nic nie pokręciłem). Pozdrawiam, Starless
Reply to
starless
Loading thread data ...

W czym problem, przelóż sobie. Z miesiąc temu opisywałem na grupie jak to sie robi a przynajmniej zaczyna robić, bo nie dotarłem do końca. Nie jest to trudne, tyle że wymaga trochę pracy. Godzina, góra dwie zabawy ze śrubokrętem i gotowe.

Odnosnie pokręcenia: ster wysokosci i lotki w mode 2 są wprawym drążku

Reply to
Pitlab

Powitać, Tak, wiem że pisałeś ale niestety. NIE DA SIĘ!!(w ramach rozsadku of, course) Problemem jest elektronika (trymery) oraz to że mechanizmy w drążkach nie są lustrzanym odbiciem.(brak zaczepów i osi obrotu kołyski) To przykre gdyz np. w Futabie czynność ta zajmuje 15 min.Jest to jeden z niewielu mankamentów Eclipsa.

Ja potrzebuję w takim razie sterowania prawą reką a gazu w lewej.

Pozdrawiam Starless

Reply to
starless

Wydaje mi się że to tylko kwestia samozaparcia :-) Trymery muszą zostać na swoim miejscu, trzeba tylko przełożyć kabelki od gazu i wysokości, tak aby pasowały do nowych ustawień. Niestety trzeba rozpruć wiązkę (nie robiłem tego, ale powinno dać się zrobić bez problemów). Mechanizmy niestety trzeba zamienić miejscami. Tu również potrzebne jest prucie wiązek. Każdy potencjometr zakończony jest swoją wtyczką więc nie trzeba już grzebać w kablach. Nie jestem pewien tylko długości przewodów we wiązkach, ale rozłożenie przewodów na oko wygląda to w miare symetrycznie, więc nie powinno być z tym problemów. Założenie nowego oplotu na wiazkę przewodów też nie jest problemem. Można zrobić to grubszą nitką, gumkami lub nawet drutem w emalii. Ważne żeby luźne przewody nie właziły w mechanizmy.

Piotrek.

formatting link

Reply to
Pitlab

Czyli masz gaz z prawej, a chcesz miec z lewej? Czyli dokladnie na odwrot niz napisales - masz mode1, a chcesz mode2 pozdr Darek_J

Reply to
Darek_J

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.