Anodowanie czy szlifuje się powierzchnie?

Czy przed anodowaniem aluminium należy wyszlifować powierzchnie na szlifierce i czy to wpływa jakoś na wynik anodowania (chodzi o końcowy wygląd)?

Reply to
Kurciok
Loading thread data ...

Użytkownik "Kurciok" snipped-for-privacy@poczta.BEZSPAMUonet.pl> napisał w wiadomości news:dp314v$4tq$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl...

zalezy co chcesz osiagnac anodowanie moze byc twarde oraz miekkie - te powloki inaczej sie naklada i maja inne wlasciwosci

anodowanie miekkie zwykle stosuje sie na powierzchnie zwyczajnie obrabiane frezowaniem lub toczeniem czy cos tam jeszcze innego bez szlifowania.

anodowanie twarde nie jest stosowane w celu efektow wizualnych tylko jako uszlachetnienie powierzchni pod katem scierania

masz jeszcze jakies watpliwosci to pytaj dalej

ppozdr wlemac

Reply to
wlemac

No właśnie bo mam powyginaną obudowę z aluminium i są na niej rysy które zrobiła giętarka. No i coś mi się wydaje że te rysy same z siebie nie znikną podczas anodowania i chyba dobrze by było wyszlifować to aluminium. A może jednak znikną same? Anodowanie będzie raczej miękkie.

Reply to
Kurciok

Mówiłem ci, żeby giąć przez grubą folię. Teraz to zapomnij. Trochę się rozpłynie, ale ślad zostanie. Konrad

Reply to
KA

No nie ja to giąłem także za dużego wpływu nie miałem. A dlaczego nie mogę tego wyszlifować? Jak wyszlifuje to będzie badziewianie wyglądać czy co? Będę anodował na czarno.

Reply to
Kurciok

Przez zgniot alu w miejscu tej linii ma inne własności i inaczej się anoduje. Jak to zdrapiesz, to zniekształcisz i będzie widać że drapane. Lepiej już zostaw i każ długo trzymać w wannie.

konrad

Reply to
KA

Ok. A jeszcze jedno pytanie czy mogę teraz nagwintować otwory? Bo do anadowania będę mógł oddać dopiero za trzy tygodnie, a to tego czasu chciałbym sobie już poskładać tą obudowę. Pytam bo nie wiem jak anodowanie wpływa na gwint, chodzi o to czy mi go nie zeżre :).

Reply to
Kurciok

Nie zeżre. O ile to nie jest M0.2 :-)

Konrad

Reply to
KA

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.