Chylę czoła przed inzynierami z Elektroluxa

Zmywarkę mam która w marcu skończyła 10 lat.
Jest dolny wózek który jeżdzi na kółkach.
Było osiem i w listopadzie zostały 4.
Wczoraj urwała się jakaś sprężyna w środku która pomaga podnosić drzwi.
Myśl ludzka jest niesamowita.
Reply to
suryga
Loading thread data ...
W dniu czwartek, 21 listopada 2019 09:43:04 UTC+1 użytkownik snipped-for-privacy@gmail.com napisał:
Nie wiem których inżynierów masz na myśli, ale jeśli sądzisz że konstruktor (design engineer) powinien pilnować jakości materiałów to się mylisz.
Reply to
Konrad Anikiel
W dniu 2019-11-21 o 09:43, snipped-for-privacy@gmail.com pisze:
A ile wg Ciebie powinna wytrzymać zmywarka ?
Reply to
PeJot
W dniu czwartek, 21 listopada 2019 17:19:36 UTC+1 użytkownik PeJot napisał:
Ja to odebrałem że on chwali ten sprzęt :P
L.
Reply to
Lisciasty
W dniu 2019-11-21 o 17:19, PeJot pisze:
Klient powinien kiedyś kupić nowy model, albo trzeba go do tego zmotywować. Sprzęt był obliczony na dziesięć lat i po tym terminie zaczyna się sypać.
Ja mam chłodziarkę (30 lat), głośną i nieekonomiczną. Chciałem wymienić na nowy model, ale znawcy odradzają, bo nowe podobno nietrwałe.
WM
Reply to
WM
W dniu czwartek, 21 listopada 2019 18:12:53 UTC+1 użytkownik Lisciasty napisał:
Chwale ale konstruktorów bo w osatnim tygodniu wakacji żona zostawiła zmywarkę otwartą i zalało trochę nam kuchnie. Wychodzi na to że trzy awarie w ciągu trzech miesięcy. Ja walczę a ona mówi NIE
Reply to
suryga
W dniu 2019-11-21 o 20:39, WM pisze:
Dzisiaj wszystko jest jednorazowe, np sprzęt AGD czy nawet samochód* I tylko jednorazowa maszynka do golenia nie spełnia tych wymagań, można się golić wielokrotnie.
*
kto pamięta czasy gdy odbudowywało się zardzewiałą karoserię lub robiło remont kapitalny silnika.
Reply to
t-1
W dniu 2019-11-22 o 17:53, t-1 pisze:
Z jednej strony to dobrze, bo rozkręca gospodarkę. Z drugiej źle, bo niszczymy środowisko i zasoby.
Ja pamiętam. Silnik malucha naprawiałem w mieszkaniu.
Niedawno wymieniałem żarówkę w kilkuletnim samochodzie. Musiałem zdemontować blachy by się dostać do reflektora. Schemat w instrukcji był od starszego modelu i się trochę różnił od mojego. Nie ostrzegli, by uważać na sprężynkę. Jak wystrzeliła, to jej pół godziny szukałem.
WM
Reply to
WM
Nie muszę pamiętać bo jestem na bieżąco. W samochodzie za który z 6 lat temu zaplacilem 3850 zlotych blacharz miesiąc temu zrobil blachę. To żaden zabytek I klasy. 7 tysiecy naprawa kosztowala. Trzy miesiące czekałem zeby zaczął robić, tyle ma pracy. Warto mi było zrobić bo za podobny, troche mlodszy w nieznanym stanie musialbym zaplacic z 25 tysiecy. Inny znajomy mechanik remontujący silniki śmieje się że roboty ma do końca życia i jeszcze na 10 lat. Z 8 lat temu chciałem kupić używany silnik bo ten co miałem ledwo zapalal, taki był zużyty. Znalazlem i pytam w jakim jest stanie. Ma wymienione uszczelki. Jak spytalem czy takie metalowe na tłokach też to tych akurat nie miał wymienionych. Zrobiłem remont kapitalny starego i był jak nowy.
Reply to
4kogutek44
W dniu czwartek, 21 listopada 2019 20:39:30 UTC+1 użytkownik WM napisał:
Ja jestem fanem staroci, głównie pralek, suszarek i zmywarek dobrej klasy, "po Niemcu". Od lat użytkuję i sobie chwalę. Ale taką chłodziarkę to bym raczej zutylizował, jest ryzyko że ona zjada rocznie tyle kasy na zasilanie ile kosztuje tania nowa chłodziarka.
L.
Reply to
Lisciasty
Mały sprzęt AGD jest często robiony tak aby wytrzymał parę lat (np. 5). Duży, nie wiem, pewnie powinien odrobinę dłużej. Niekoniecznie jest to jakas zmowa producentów a już raczej konsekwencje spadku cen wymuszanego konkurencją. Przekłada się to na szukanie oszczędnoci wszędzie, w materiałach, częściach, wykonawcach.
Nikt juz tego nie robi? Tu sie przynajmniej da, ale z elektroniką to już ze dwie dekady temu nie było komu a domowym sposobem czesto jak przy tych wszystkich drobniutkich powierzchniowo montowanych elementach.
Reply to
Marcin Debowski
W dniu 2019-11-22 o 22:29, Lisciasty pisze:
Dwa lata temu wymieniłem starego Polara na nowego Samsunga - podobna wielkość, zupełnie różne klasy energetyczne. Teoretycznie powinienem zauważyć mniejsze rachunki za prąd, ale te się zupełnie nie zmieniły. Nie chciało mi się analizować czy ceny prądu wzrosły proporcjonalnie czy producent zadeklarował za małe zużycie.
Reply to
cef
Dnia Thu, 21 Nov 2019 09:12:51 -0800 (PST), Lisciasty napisał(a):
A moze inzynierow, ktorzy doskonale zrealizowali zalozenia projektowe - mial sie zepsuc po 10 latach, i zepsul :-)
Tak swoja droga ... ile razy otwieracie zmywarke dziennie ?
Bo jesli ktos np 6 razy, a inny tylko 3 ... to mu sprezyna wytrzyma 20 lat :-(
Chyba, ze to nie sprezyna pekla, tylko jej plastykowy zaczep, biodegradowalny :-)
J.
Reply to
J.F.

Site Timeline

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.