Cold welding

Powitanko,
Chińczycy zachwalają na YT tę metodę spawania. Na filmach rzeczywiście
wygląda rewelacyjnie. Ale czy tak jest rzeczywiście? Ktoś próbował?
Myślę o "przystawce" do TIGa.
Pozdroofka,
Pawel Chorzempa
Reply to
Pawel "O'Pajak
Loading thread data ...
piątek, 26 lutego 2021 o 17:07:21 UTC+1 Pawel "O'Pajak" napisał(a):
Trudno podejrzewać że wielu wstawiających filmy na YT się zmówilo. Do tego zakres zastosowań duży. Są filmy jak na próbę spawają kawałki blachy i jak formy wtryskowe, wykrojniki itp naprawiają. Na innych pierścionki i obrączki tym spawają. Na filmach spawają blachy grubości 3mm i żyletki pod kątem prostym. Nigdzie nie spotkałem parametrów spawania. Widziałem filmy na których po zajrzeniu łuku po dotknięciu elektrody do metalu elektromagnes odciaga elektrode i takie że łuk jest zapalany wysokim napięciem i jakiś układ czasowy go wyłącza. Nigdzie się nie spotkałem z tym jakie są parametry spawania takie jak napięcie łuku, prąd spawania, charakterystyka źródła prądu. Jak masz tiga to spróbuj a nie pytaj przed próbą. Próba trwa minutę a czekanie na odpowiedź dni, tygodnie czy nawet lata.
Reply to
Zenek Kapelinder
W dniu 2021-02-28 o 15:27, Zenek Kapelinder pisze:
TIGa mam i właśnie pytam o przystawkę do niego. Nie jestem takim szybkim rewolwerowcem, by tak krótkie impulsy włączać. O takie cuś np.:
formatting link
Pozdroofka, Pawel Chorzempa
Reply to
Pawel "O'Pajak
niedziela, 28 lutego 2021 o 20:57:44 UTC+1 Pawel "O'Pajak" napisał(a):
Oczywiście że dasz radę włączać na krótki czas łuk. Tam nie ma pikosekund tylko dziesiątki milisekund. Możesz nie mieć powtarzalności. Ale do pierwszej próby nie jest ona niezbędna. Inne wyjście. Jak sam nie potrafisz to daj komuś żeby na układzie scalonym za złotówkę, 555, zrobił potrzebny układ czasowy. Wyjście na przekaźnik a styki przekaźnika równolegle do styku w uchwycie. Problem nie jest w tym że mając tiga nie da się spróbować. Jest w tym że tobie się nie chce spróbować i wolisz dupę zawracać. Poza tym jak się nie da jak się da
formatting link
Reply to
Zenek Kapelinder

Site Timeline

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.