Elektroliza

Jakiego ciśnienia można się spodziewać podczas elektrolizy wody w układzie zamkniętym?

Co się stanie jak taką mieszaninę wodoru i tlenu w układzie zamkniętym spalimy? Intuicja i trochę wiedza, podpowiada, że z powrotem woda. Wszystko przereaguje? Tlen rozpuści się w wodzie? Wodór się rozpuszcza w wodzie?

Robert

Reply to
Robert Wańkowski
Loading thread data ...

Ja tam mysle, ze w miare dowolnego. Np 1000 bar.

Co ciekawe - powinno napiecie wyzsze, aby energia byla zachowana.

bum :-)

Tlen sie rozpuszcza znacznie lepiej niz wodor. A pod wysokim cisnieniem, to mysle, ze roznica moze byc spora.

J.

Reply to
J.F

Komercyjnie do gdzieś tak 350 bar, laboratoryjnie to i o 1000 bar słyszałem. Nie tak łatwo to zrobić żeby płyty były ze sobą połączone mechanicznie ale odizolowane elektrycznie. No i separacja gazu od wody w warunkach wysokiego ciśnienia (wysoka rozpuszczalność) staje się wyzwaniem. Kto pierwszy zrobi elektrolizer który wydajnie (bardzo szybko przy bardzo małych wymiarach) wyprodukuje wodór przy 1000 bar, ten wyeliminuje konieczność używania kompresorów w stacjach tankowania pojazdów. Rynek jest niemały. Mam parę pomysłów, może zaniedługo sam się zmierzę z tematem.

Reply to
Konrad Anikiel

Przy prądzie przemiennym 50 Hz elektroliza będzie przebiegać? Tak samo ilościowo jak przy stałym. Przyjmując wartość skuteczną. Pomijając chyba ten ~1 V, od którego to zaczyna działać.

formatting link
czego ten separator wodny? Dlaczego ta wytwornica bezpośrednio do gaźnika nie podłączona. No i gdyby w kolektorze ssącym pojawił się płomień, to cała wytwornica eksploduje?

Robert

Reply to
Robert Wańkowski

Wyszlo mu chyba perpetum mobile, wiec sciemnia (na 99.99999% :-))

Ale elektrolizer zasila DC z akumulatora (7:35).

Ciekawe co to za chemia ten HH+ ... a, widze, tajemnica internetu :-)

A elektroliza na AC 50Hz ... ciekawe, czy by zaszla. Cos tam sie w polokresie powinno wydzielac, a w drugim co - zaraz sie spali z druga wydzieliną, czy pęcherzyki jak ogniwo paliwowe zadziałają?

Tez prawda.

Normalnie taki "filtr" zapobiega przerzuceniu plomienia z wylotu do zbiornika/wytwornicy. Ale tu obietosci gazu jakby podobne, to i sensu nie widze.

Chyba, zeby zabezpieczyc przed opryskaniem przez HH+, albo inne objetosci, albo cenny elektrolizer zabezpiecza ..

J.

Reply to
J.F

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.