Fontanna

Loading thread data ...

Może włączając i wyłączając zawór?

Konrad

Reply to
KA

Przejedz sie latem do Polanicy Zdroj - tam jest taka 'plasajaca' w rytm muzyki fontanna. Napatrzysz sie na cala baterie sterowanych zaworkow.

Pompa pompuje stale cisnienie non stop - gdyz jej bezwladnosc jest zbyt mala by uzyskac samodzielnie zamierzony efekt. Porcja wody wypuszczana jest z dyszy otwierajacej sie na okreslony czas - zawor.

Reply to
AL

Mam wrażenie, że potrzebna tutaj technika jest dość skomplikowana. Tutaj można znaleźć trochę informacji:

formatting link
Bicz

Reply to
Wieslaw Bicz

Konkretnie na tym schemacie:

formatting link
ć. Pompa, naczynie wzbiorcze, zbiornik wyrównawczy, sterowanie, rury i na końcu... coś. Po mojemu szybkie zawory. Nie będę się upierał, ale nie wierzę że bardziej skomplikowane od pralkowych. Oczywiście większe. W wieśniackim, wyjątkowo brzydkim pudełku blaszanym.

Konrad

Reply to
KA

Tu poczytaj po angielsku:

formatting link
bym nie przesadzał z tym "ultra szybkim elektrozaworem". Jestem pewien, że zrobiłbym to z przysłowiowego "sznurka, wiadra i masła".

Co prowadzi strugę? Grawitacja!

Reply to
KA

No, ale on tam tryskał nie wodą, tylko kosmicznym płynem :-) Konrad

Reply to
KA

siec neuronowa o 6 mld neuronow nie jest z techniki kosmicznej ? :-)

J.

Reply to
J.F.

Poczytałem sobie. Niektórzy mądrze prawią. Widziałem taki łeb od fontanny rozebrany. Jest tam zawór, żaden cymesiasty. Pewno pralkowy by się nadawał. Ten zawór włącza się na moment przed początkiem strumienia i wyłącza po tym jak się strumień kończy. Jest i jeszcze coś co robi początek i koniec strumienia. Ale nie powiem co. Nie dlatego że chytrus jestem. Zrobiła się ciekawa dyskusja i nie warto jej ucinać. Podpowiem wam coś. Piszecie wszędzie "woda". Czy aby na pewno w takich urządzeniach używana jest czysta woda? Poszukajcie czego dodają do wody strażacy zeby mogli dalej sikać z sikawek. Jak juz będziecie to wiedzieli to okaże się ze to prościzna. Tomek ps. W zasadzie napisałem wszystko ( z wyjątkiem tego strażackiego preparatu). Jak ktoś uważnie przeczyta między wierszami to zatrybi.

Reply to
kogutek44

Cały Tomek. Nie napiszę, ale muszę napisać, że nie napiszę. Mój syn z przedszkolu jest na takim poziomie rozwoju. Chcesz jego numer?

Konrad

Reply to
KA

To jeszcze niech Ci syn powie co dodają strazacy do wody. Wszyscy by chcieli dostać wszystko na talerzu. A pomęczyć się trochę. Poszukać. Przy takim szukaniu można się dużo nauczyć. Tomek

Reply to
Tomek

W Alterantywy4 dolewali benzynę.

Reply to
KA

Oleju sobie dolej. Tomek

Reply to
Tomek

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.