nośność regałów

Witam Mam w pracy robione regały i co kontrola to się czepiają, że nie ma tabliczki z nośnością. Jak rozwiązać ten problem, czy można to jakoś wyliczyć?

Pozdrawiam Tomek

Reply to
Tomek
Loading thread data ...

Zastanowic sie ile trzeba, przeprowadzic probe obciazeniowa, spisac protokol, podzielic przez 3 i przykrecic tabliczke ? :-)

J.

Reply to
J.F.

Skręcane te regały? Na ilu śrubach trzyma się półka? Jakiej klasy są śruby? Wytrzymałość jednego połączenia pomnóż przez ilość śrub i będzie dobrze. Zakładam, że półki nie są kupione w obi, czy innym praktikerze, gdzie półka jest z cieniutkiej blachy.

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki

Są to dwa rodzaje regałów:

1) zrobiony jest z profili 35x35 (słupki boczne), półki z kątownika 25x25 i do tego jest włożona płyta wiórowa. Regał 7 półek. Wymiary regału: wysokość: 200cm, szerokość: 100cm, głębokość: 35cm. Wszystkie połączenia są spawane. 2) (podest) zrobiony jest z ceowników 100x50 (i co 100cm jest dany dodatkowy ceownik w środku) a nogi są zrobione z ruł fi 85, wysokość podestu: 120cm. Podest ma wymiary 600cm szerokości x 120cm głębokości i jest podparty na 8 nogach. Na górze jest przyspawana blacha 6mm gruba. Całość jest spawana. Na tym podeście są ustawiane palety w różnymi rzeczami.
Reply to
Tomek

W dniu 2018-09-13 o 18:06, J.F. pisze:

Potrafisz zmierzyć rzeczywisty procent wysuszenia drewna i jego wpływ na E? Drewno ponadto ma różnie rozłożone słoje w środku pnia i z brzegu. W tablicach podają średnie wartości z danej grupy.

Założy sobie strzałkę ugięcia i pod nią przeliczy zarys. Korekty ewentualne co do skali dobierze doświadczalnie.

To jest dobre. Można dodać manometr wyskalowany w naciskach jednostkowych. Tylko co ze stabilnością?

WM

Reply to
WM

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.