Malowanie mosiądzu na strym zegarze kościelnym - jak

WItam

Chcemy wymalować odnowić zegar 10 letni na wieży kościelnej

on ma elementy mosiężne czym to wymalować by super wyglądało ?

Macie jakieś sugestie?

Reply to
news
Loading thread data ...

Obróbka chemiczna zakończona pasywacją. Na to jakiś dobry nowoczesny lakier bezbarwny. Pytasz o malowanie, to taka proteza będzie. Na chwilę.

Reply to
kogutek

To by wamagało demontażu wsztstkich elementów myśałem o paście polerskiej potem podkłąd a potem spray w stylu masiądz w sprayu

Reply to
news

Prościej będzie jak się pomodlić o cudowne wyczyszczenie. Tylko czy zadziała? W zasadzie musi zadziałać bo to kościół. Tam w zasadzie. Zadziała na pewno. Ty nic nie kombinuj z pastami bo tylko Boga wpienisz. Zmów pacierz i jutro zegar będzie jak nowy. Od razu poproś żeby się synchronizował z Frankfurtem. Jak już będziesz rozmawiał to powiedz że to ja kogutek Ci poradziłem. I że przydał by mi się jakiś lepszy samochód. Bo ten co mam okres świetności ma za sobą. Lubię małe samochody. Smart mi się podoba. Nie musi być nowy, jak tam chytry nie jestem. Taki dwulatek z dizelkiem. Będziesz pamiętał?

Reply to
kogutek

Na elementy skorodowane dobry będzie Hammerit, albo własne kompozycje, jak kto potrafi. Na wypolerowany mosiądz dobry może być bezbarwny lakier UV błyszczący lub matowy, według potrzeb. Utwardzi się sam. Ważne jest jakie mikstury kładzie się na inne już położone. Na przykład cynkor wytrzymał około 30 lat.

Reply to
wt

Wiem ze pojęcie " ładne " jest względne. Dla niego ładne to może wyglansowane do połysku. Dla Ciebie pomalowane farbą olejną w kolorze majtkowym. Jeden lubi ogórki inny ogrodnika córki. A tak z ciekawości. Mógłbyś rozszerzyć o lakierze UV utrwalającym się od słońca. Pytam bo z tego co wiem taki specyfik nie istnieje. Wszystkie farby i lakiery jakie znam i z jakimi miałem kontakt i jakich używałem potrafiły się popsuć od słońca ale nie utrwalić. Nie to widmo, nie te moce. Na dodatek w stanie nieutrwalonym dziwne pH wskazujące że są to substancje żrące. potwierdzone jest to w kartach wyrobu. Dużo ostrzeżeń o szkodliwości i konieczności używania odzieży ochronnej, rękawic i okularów.

Reply to
kogutek

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.