Odlew z piany montażowej ???

Czołem.

Czy z popularnej piany montażowej da się coś wykombinować w formie ? Po co mi to - kombinuję jak by obłożyć narożną wannę glazurą po wielokącie. Trzeba by zrobić ruszt, ale nie ma jak umocować go do wanny, bo w założeniach zabudowa wanny *nie ma wspierać się na podłodze*. Stąd pomysł aby całą przestrzeń wanna - płytka wypełnić czymś lekkim, co się da zaformować, da mi pożądany kształt i jeszcze będzie się nadawało na podłoże do płytek.

Reply to
PeJot
Loading thread data ...

Dac sie da, trzymac sie bedzie - nawet jak ksztalt nie wyjdzie idealny, to mozna obrobic zastygnieta pianke mechanicznie.

Mimo to odradzam: piana montazowa latwo nasiaka woda i uzyta przy wannie gwarantuje wystapienie plesni. Jezeli juz, to lepiej postarac sie o nienasiakajaca pianke dwuskladnikowa.

pozdrowienia

krzys

Reply to
myszek

jeśli chodzi o piankę PU to ja używałem w mieszkaniu żeby gipsem obłożyć kątowniki podpierające parapet - najpierw pianka PU, potem wyrównać nożem, na wierzch równiutko gips.

Reply to
Adrian S.

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.