Profil aluminiowy - szukam

Loading thread data ...

Zapomniał dodać że po przykręceniu do kęsiska stali :)

Reply to
Konrad Anikiel
Reply to
Robert Wańkowski

Czujnik niczego nie koryguje, najwyżej uruchamia jakis aktuator który koryguje- i teraz uważaj: błędy położenia spowodowane odkształceniem szyny i profilu. Gdyby profil się nie odkształcał, nie potrzebny byłby ani mikrometr ani żaden czujnik. Konrad

Reply to
Konrad Anikiel

No więc zamiast się pieniaczyć, zacznij słuchać, bo już kilka osób próbuje Cię naprowadzić. Jeśli jedynym istotnym kryterium doboru tego profilu jest jego sztywność, to zapewniam Cię że da się ją policzyć, to nie jest trudne. Poproś jakiegoś inżyniera mechanika o pomoc. Potem weź dowolny inny profil dostępny w handlu, policz jego sztywność i po prostu porównaj dwie liczby. Konrad

Reply to
Konrad Anikiel

Napisałeś "Czy wiesz jak te urządzenia działają?", a właśnie demonstrujesz że sam nie wiesz jak to działa. Jak się dowiesz czemu ma być ten konkretny profil, to być może coś tam więcej zrozumiesz... Konrad

Reply to
Konrad Anikiel

No... to popatrz sobie po Bosch-Rexroth. Mają w katalogu podane wszystkie parametry, w tym pozwalające obliczyć sztywność Twojej belki. Zapewniam Cię jednak, że mikrony to możesz między bajki włożyć. Ani profil, ani wózek, a tym bardziej szyna nie zapewnia takiej dokładności i to nawet w najwyższej klasie dokładności (UP), żadnego producenta.

__ Pzd, Irek.N.

Reply to
Irek N.

Powitanko,

Jesli mozna, to podlacze sie pod temat: Jak sie wykonuje super rowna powierzchnie metalowa? Powiedzmy, ze chce zrobic prowadnice do maszyny, gdzie precyzja jest wazna. Tak np. setne czesci mm. Poprosic w zakladzie gdzie planuja glowice silnikow spalinowych, czy jakis inny pomysl? Tak sie przymierzam do zrobienia tokarko-frezarki, narazie projekt jest w fazie pre-alfa, czyli pomyslu;-) Metale kolorowe i zwykla miekka stal mozna kupic bez problemu, ale zaden z tych materialow na, powiedzmy, metrowa prowadnice sie nie nadaje (?) Pewnie jakas stal narzedziowa by sie przydala. Po tym moglby juz jezdzic wozek np. z mosiadzu. Tylko gdzie taka stal zdobyc? Jak sie zabrac do tematu?

Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel "O'Pajak

cef snipped-for-privacy@interia.pl napisał(a):

Nie wiesz? z Internetu i różnych grup dyskusyjnych jakie w nim są. Na forum CNC taką dokładność uzyskują na śrubach budowlanych i prowadnicach do szuflad.

Reply to
kogutek

Pawel \O'Pajak\ snipped-for-privacy@gazeta.pl napisał(a):

Sezonowane na przykład przez 50 lat odlewy żeliwne zapewniają dużą dokładność. Dla 1/10 wystarczy z 5 lat sezonować odlew żeliwny. Oczywiście zaraz po obróbce będzie lepiej. Z czasem zacznie się krzywić. Projektowanie łoży do obrabiarek to sztuka sama w sobie. Może jakieś programy już do tego są. Nie liczył bym że będą tanie.

Reply to
kogutek

W dniu 2012-07-08 15:35, Pawel "O'Pajak" pisze:

Poszukać gotowca. Sporo firm sprzedaje po cenie złomu całe obrabiarki.

Reply to
PeJot

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.