Program do doboru podgrzewaczy liniowych

Dnia Tue, 31 May 2005 15:55:38 +0200, KA napisał(a):

Trudno mi się ustosunkować. CE to też nie moja działka. Wiem jedynie, że inwestor czepiała się i chciał CE na "byle śrubkę". Co prawda dla niego to też była nowość i z tego co wiem to po długich uzgodnieniach ustalono, że wystarczy jedynie CE na cały obiekt.

Reply to
Doc
Loading thread data ...

Oops, faktycznie. Sorry, w CE prawie nic nie robię, myślałem że stare lokalne prawo zostaje dla lokalnych produktów. Nawet w WUDT jest to wyjaśnione. Ciekawe, że rozporządzenie wyszło wcześniej niż przystąpiliśmy do unii. Ale rozdział 1, paragraf 2, punkt 6, litera e wyłącza ten sprzęt z

97/23. (paliwo gazowe)

Konrad

Reply to
KA

To jest cena, czy roczna opłata? Bo taki b-jac $10k/rok. Trochę idzie stargować, ale niedużo.

Konrad

Reply to
KA

Dnia Wed, 01 Jun 2005 09:26:35 +0200, KA napisał(a):

Zapomniałem dopisać. Roczna niestety :-(

Reply to
Doc

KA napisał(a):

Miało przygotować nasze prawo do akcesu, po ogłoszeniu była informacja od kiedy zaczyna obowiązywać.

Jak sądzę, wykluczenie to dotyczy samych palników. Te pewno podlegają pod ATEX.

jsp

Reply to
jsp

W oryginale napisali:

- Council Directive 90/396/EEC of 29 June 1990 on the approximation of the laws of the Member States relating to appliances burning gaseous fuels

U nas nie dało się napisać jasno :-)

Tylko jeśli to jest normalny palnik- to rozumiem, kupuje się taki ze znaczkiem i spoko. A tutaj komorą spalania jest długa, grubaśna rura wewnątrz zbiornika ciśnieniowego. Ja bym miał wątpliwości. Konrad

Reply to
KA

CE "na srubke" nawet nie mozesz wystawic. Zasadniczo CE wymaga gotowe urzadzenie, a czesci skladowe nawet nie maja podstaw do takiego oznaczenia..

J.

Reply to
J.F.
<ciach>

Witam

IMHO jeśli dobrze zrozumiałem chodzi o układ ogrzewaczy wykorzystujący palniki z rurą promieniującą.

Proste programy doboru poza kilkoma typowymi konstrukcjami podgrzewaczy nie oferują dużej elastyczności. Jeżeli chcecie naprawde podejść profesjonalnie do doboru postarajcie się o jakąć aplikację typu CFD :). Pozatym: praktyka, dane procesowe, badania modelowe itp.

PS. Wieloletnie doświadczenie praktyczne (i chyba nawet kilka patentów odnośnie palników z rurami prom.) posiada Katedra Energetyki Procesowej Pol. Śl.

Reply to
mpit

Dnia 1 Jun 2005 19:06:59 +0200, snipped-for-privacy@op.pl napisał(a):

Eh... To właśnie mają być konstrukcje typowe. Poza tym dlaczego wszyscy uważają, że _tylko_ metody FEM to profesjonalne podejście do sprawy?

Tu się zgodzę :)

Pozdrawiam,

Reply to
Doc

Eno jest to w sumie najbardziej zaawansowane podejscie do sprawy, ale co sie z tym wiaze (pod wzgledem ceny softu) najdrozsze. Wiele firm w swojej pracy wykorzystuje programy, ktore bazuja na prostych algorytmach skrojonych tylko dla danej specyficznej sytuacji (bo po co im inne?). Tak sie ma sprawa tez z programammi do doboru. Niestety w tej kwestii nie moge za duzo pomoc.... jedyne co mi sie nasowa to zlecenie komus analizy CFD (jezeli to rzadkie przypadki) lub zlecenie firmie napisania softu typowo dla Panstwa ozekiwan.

Reply to
sweem(bez_tego

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.