Wentylacja

Mam du¿e pomieszczenie ok 14m na 14 m jest tam kuchnia zmywak i
przebieralnia . Zosta³o wybudowane 20 lat temu niestety nikt nie pomy¶la³
aby zrobiæ tam wentylacje woda czy raczej para zbiera sie na ¶cianach.
Budynek jest ocieplony 10 cm styropianem , dach p³aski . Dorad¼cie proszê na
jak± wysoko¶æ wystawiæ rury nad dach. jakie, szeroko¶æ rury najlepiej
przyj±æ, i jak obliczyæ ile tych rury wypustowych w ka¿dym pomieszczeniu.
Pozdrawiam
Reply to
papa
Loading thread data ...
Witam Miałem podobny problem w kuchni. Co prawda znacznie mniejszej niż 14x14 m, ale po zamontowaniu okapu z wyciągiem elektrycznym na kuchenką znacznie się poprawiło. Okap typowy zakończony rurą fi 100, podłączoną do przewodu wentylacyjnego 14x14 cm. Jeżeli jak piszesz ściany są dobrze ocieplone, to powodem zawilgocenia, nie jest raczej wyziębienie ścian, tylko jak rozumiem para wodna od gotowania i zmywaka. Znajomi niedawno dorabiali sobie kanały wentylacyjne w starym domu, gdzie nie było możliwości prowadzenia przewodów w ścianach. Fachowiec używał specjalnych gotowych przewodów prowadzonych na zewnątrz budynku (parterowy z dachem skośnym dwu spadowym).Taki przewód przypomina kształtem literę L. Krótsze ramię przechodzi poziomo przez ścianę budynku na wysokości na jakiej zamontowana jest kratka wentylacyjna w pomieszczeniu. Dłuższe ramię poprowadzone pionowo na zewnątrz ściany, długie na ok 1m, zakończone kominkiem.

Reply to
PL(N)umber_One
papa pisze:
Nie obraź się za moja sugestię ale jak już zrobisz odpowiednie kominy wentylacyjne to zadbaj również o to aby powietrze mogło również do pomieszczenia wlecieć. To bardzo częsty błąd podczas zimowej eksploatacji pomieszczeń, wentylacje, wyciągi i elektryczne wentylatory kominowe a pomieszczenie szczelne jak słoik wecka żeby żadną szczelinką mróz się z dworu nie dostał :)
Dziwnym trafem do niedawna wentylacja była u nas traktowana po macoszemu, w garażu nowy Mercedes, za willą basen, kominek w marmurach z Carrary a kilkanaście tysięcy na rekuperację w wentylacji żal :)
Reply to
Padre_peper

Site Timeline

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.