Zadanie projektowe

Ratunku! Wiem, może znalazłam się w niewłaściwym miejscu, ale nie wiem, kogo prosić o pomo. Może ktoś z Was zlituje się nad biedną nauczycielką, która wymyśliła sobie, że będzie studiować technikę. I od razu na pierwszych zajęciach dostaliśmy zadanie: Opisz proces projektowania urządzenia, które można wykorzystać na lekacjach wedługsześciu faz. Litości! I pomocy... Mam nadzieję, że ktoś mnie usłyszy...

Monika

Reply to
Monika
Loading thread data ...

Pytanie jest tendencyjne. Pewnie potrzeba było być na wykładzie, na którym Sz. P. Pytający zdefiniował Zasadę Sześciu Faz Projektowania Urządzenia, Które Można Wykorzysatć Na Lekcjach(TM). Takowa Zasada nie jest powszechnie mi znana- ja nie uczyłem się widocznie u tego Nauczyciela. Nie potrafię pomóc.

Konrad

Reply to
KA

witanko

jako inz stwierdzam ze za duzo niewiadomych nie da sie tego rozwiazac

alojzy

Reply to
slonzok62

Przyznaję się: prośba została sformułowana zbyt ogólnie. Chodzi o to, że muszę zacząc od prac studialnych (Faza I), czyli sformułować potrzebę, opis jakościowy, wymagania konstrukcyjne, ocenę wykonalności, kryteria oceny. Następnie wybrać metpdę poszukiwań rozwiązań, wstępną selekcję (Faza II). Po czym Ocenić i wybrać rozwiązanie (Faza III). Problem w tym, że to jedyne, co posiadam i jakoś nie jestem w stanie na tej podstawie właściwie opisać, coś, co mogłoby się przydać na lekcjach techniki. Może ktoś ma namiary na jakąć stronę, gdzie znajdę bardziej szczegółowy opis projektu?

Pozdrowionka, Monika

Reply to
Monika Lipian

Wg Morrisa Asimowa, w : "Wprowadzenie do projektowania w technice", (str.33) WNT,wydanie (stare !) 1967 r. kolejnośc jest taka : Potrzeba-> Faza 1. Badanie ( studia) wykonalności. ->Faza2. Projektowanie wstępne.

->Faza 3. Projektowanie szczegółowe. -> Faza 4. Planowanie produkcji. -> Faza 5. Planowanie dystrybucji. -> Faza 6. Planowanie użytkowania. -> Faza 7. Planowanie wycofania wyrobu z użytkowania. Pierwsze trzy fazy to fazy projektowania, dalsze to fazy związane z cyklem wytwórczo-konsumpcyjnym.

Reply to
kruszewskiWYTNIJTO

Monika Lipian napisał(a):

Pahl G., Beitz W.: Nauka konstruowania. WNT, Warszawa 1984 (bywa na allegro za śmieszne pieniądze), Dietrych J.: Projektowanie i konstruowanie. WNT, Warszawa 1974

formatting link
Borusiewicz W.: Naukowe podstawy projektowania układów konstrukcyjnych. PWN 1989
formatting link
Od razu zaznaczam, że nie mam nic wspólnego z podanymi aukcjami.

Pozdrawiam, Jarek

Reply to
Jarek

By moze trzeba sie udac do biblioteki i poszukac w katalogu pod nazwiskiem Nauczyciela :-)

J.

Reply to
J.F.

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.