Aparat w modelu (zdjęcia)

Witam wszystkich

po trzech tygodniach poszukiwań aparatu i po kolejnych trzech tygodniach jego przeróbek wreszcie pierwsze zdjęcia z powietrza: wczorajszy dzień:

formatting link
?image=s4030053resizeqn2.jpghttp://img472.imageshack.us/my.php?image=s4030056resizera5.jpghttp://img393.imageshack.us/my.php?image=s4030105resizexp9.jpg i dzisiejszy dzień:

formatting link
?image=s4030013resizeht2.jpghttp://img472.imageshack.us/my.php?image=s4030096resizeas8.jpghttp://img156.imageshack.us/my.php?image=s4030157resizett4.jpg Aparat to Samsung A403 ze zmienioną obudową, wyrzucone co się da (lampa etc), za sterowanie odpowiada mikroprocesor Cypress, sterowanie z jednego kanału aparatury jednym przełącznikiem (górne położenie - aparat wyłączony, środkowe - włączony, dolne - robi zdjęcia) - waga całości 70 gram. 'Nośnik' aparatu - motoszybowiec Fantasy 2. Wczoraj strasznie wiało, więc i równie dobrze nosiło, dziś trochę gorzej, zarówno z noszeniami jak i pogodą. Aparat w modelu traktuję jako dodatek, najwięcej przyjemności czerpię z samego latania, a fotki z góry są tylko miłym dodatkiem do tego.

pozdrawiam

Remgiusz Żukowski

Reply to
Remigiusz Zukowski
Loading thread data ...

Użytkownik "Remigiusz Zukowski" snipped-for-privacy@epf.pl napisał w wiadomości news:ekccqu$cel$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

normalnie szpiegowska maszyna!! ;) Czad, gratuluje pomyslowosci i realizacji!

Reply to
tomla

Witam Może mógłby się kolega podzielić jakimś schematem układu wyzwalania migawki takiego aparatu? Byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam Zbyszek

Użytkownik "Remigiusz Zukowski" snipped-for-privacy@epf.pl napisał w wiadomości news:ekccqu$cel$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

Reply to
DTokBigBen

DTokBigBen <skrzynka_nie snipped-for-privacy@neostrada.pl napisał(a):

Najprostszy układ wyzwalacza jest dostępny na stronie

formatting link
-> warsztat -> elektronika. Ja w swoim aparacie mam mikroprocesor Cypress CY763803 (może też być CY763310), który odpowiada za sterowanie migawki, włącznika aparatu i obsługą sygnalizatora dźwiękowego. Jest to mój swojego rodzaju trening do być może poważniejszych sterowników modelarskich. Kod programu sterującego mogę udostępnić (źródłowy jak i binarny), nawet mógłbym Ci taki chip zaprogramować (układ kosztuje około 1 $), niestety nie wiem gdzie je kupić, ja chipy dostaję z firmy, oczywiście w niewielkiej ilości i tylko dla mojego prywatnego użytku.

pozdrawiam

Remigiusz Żukowski

Reply to
Remigiusz Żukowski

witam, pomyłka w nazewnictwie, chodziło oczywiście o układy CY763803 i CY7C63310 ich niewątpliwą zaletą jest to, że nie wymagają absolutnie żadnych elementów zewnętrznych do prawidłowego działania.

pozdrawiam

Remigiusz Żukowski

Reply to
Remigiusz Zukowski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.