eksmisja biura AP w Warszawie

Witam,
Przed chwilą dowiedziałem się, że na dziś na Krakowskim Przedmieściu w biurze Aaeroklubu Polski pojawił się komornik z nakazem eksmisji i wsparciem
policji do wykonania tego zadania.
Informacja jest potwierdzona "u źródła".
W tej chwili przedstawiciele zarządu, prezes, dyrektor AP negocjują z komornikiem odroczenie terminu wykonania eksmisji.
Sprawa własności kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie - siedziby biura AP przewijała się od lat. W latach 90'tych odnalazł się właściciel/spadkobierca tej kamienicy.
AP z racji zasiedzenia(prawdopodobnie) miał pewne prawa do tej nieruchomości - prawo pierwokupu. Takie chodziły słuchy.
Były pomysły odkupienia kamienicy. Miały na to pójść pieniądze ze sprzedaży lotniska aeroklubowego w Łodzi kilka lat temu(jeszcze za poprzedniego zarządu z prezesem Karpińskim na czele). Lotnisko zostało sprzedane - pieniądze na trafną inwestycję w Aeroklubie były... Rozeszły się szybko. Sprawa własności kamienicy pozostała dla AP nieuregulowana.
Jeszcze kilka lat temu biuro AP czerpało dochody z wynajmu bankowi kilku pierwszych pięter kamienicy - czynsze w tek reprezentacyjnym miejscu są kosmicznie wysokie. Dwa najwyższe piętra zajmowało biuro AP. Właściwie nie wiadomo dlaczego nikt z kolejnych zarządów nie wpadł na pomysł i nie zrealizował przeniesienia biura AP gdzieś na obrzeża Warszawy. Kamienicę można było wynająć w całości czerpiąc z tego tytułu ogromne korzyści na działalność sportową związku. Aeroklub to nie bank, nie towarzystwo ubezpieczeniowe - nie musiał mieć siedziby zarządu w najbardziej reprezentacyjnym miejscu stolicy... między zamkiem królewskim a pałacem prezydenckim.
Co tu więcej dodawać? Kiedy sobie myślę o kolejnych zarządach... może najlepiej powstrzymam się od wszelkich komentarzy. Smutno trochę.
Pozdrawiam wszystkich członków zwyczajnych AP
Życzę udanych głosowań w wyborach do zarządów aeroklubów regionalnych w nadchodzącym roku i dobrych kandydatów na Zjazd Krajowy - oni wybiorą następny zarząd AP
Tomasz Osiński
Członek zwyczajny Aeroklubu Polski
Add pictures here
<% if( /^image/.test(type) ){ %>
<% } %>
<%-name%>
Add image file
Upload
Witam Może liczyli na to, że modelarze wybudują nową siedzibę własnym sumptem. Z balsy, listewek, laminatu i depronu. Zasilanie budynku z LiPOlek, drzwi dla fasonu otwierane automatycznie serwem Futaba i po kłopocie :)
--
Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet /

Add pictures here
<% if( /^image/.test(type) ){ %>
<% } %>
<%-name%>
Add image file
Upload

Polytechforum.com is a website by engineers for engineers. It is not affiliated with any of manufacturers or vendors discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.