Fox 2m

Witam

Czy waszym zdaniem do szybowca fox (2m rozpiętości) płaty styropianowe kryte fornirem topolowym 0.6mm trzeba wbudować dźwigary?

Pozdrawiam Piotr

Reply to
Piotr Piechota
Loading thread data ...

Piotr Piechota napisał(a):

Hej

przy tej rozpiętości nie potrzebujesz dźwigarów. Ew, jeśli przewidujesz ostre kręcenie na zboczu to daj po pasku rowingu węglowego.

pozdrówka

mRqS

-=RC Latające=-

formatting link

Reply to
mRqS

Cześć,

podłożyłbym pomiędzy styropian a fornir zestopniowane 2 warstwy tkaniny szklanej 80g/m². Pierwsza warstwa do połowy lotki (tak by gniazdo serwa się w niej załapało. A drugą warstwę nieco poza pomocnicze żebro w którym osadzisz skrzynkę bagnetową (przez niektórych zwaną "kuciapką") :-)). W 2 metrowym Foxie przy wygłupianiu się, występują już całkiem spore siły na płatach.

Pozdrawiam Piotr

formatting link

Reply to
Piotrp_de

Piotrp_de napisał(a):

Witam

Tkaninę na górną i dolną powierzchnię płata czy jednostronnie? Jakiej średnicy zrobić bagnet? Pręt ze stali sprężynowej fi 6 mm wystarczy?

Reply to
Piotr Piechota

Góra i dół symetrycznie. Wiesz jak się to robi? Z takim "klinem" wycięte - nie tak żeby się szmata prostopadle w płacie kończyła...

Pręt ze stali sprężynowej 6mm powinien starczyć. Ja bym jednak zrobił 8mm.

Pozdrawiam Piotr

formatting link

Reply to
Piotrp_de

Dzięki za podpowiedzi od poniedziałku zabieram się do roboty :) Tyle że chyba (sorry Piotrze) wsadzę mu w nosa napęd :|

Pozdrawiam

Reply to
Piotr Piechota

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.