Jak to jest ze smigłami?

Mam silnik osmax 15la i średnica na wale w miejscu mocowania śmigła jest równa 4mm a otwór w śmigle ma 5mm? Śmigła zalecane do tego silnika to

8x4, i wszystkie jakie miałem mają 5 mm wewnątrz. Jak sobie poradzić z centrowaniem tego, możej jakąś tylejke zaaplikować?
Reply to
zuras
Loading thread data ...

cześć

dokładnie tak. Wstaw tulejkę. Z drugiej strony faktycznie dziwne. Z reguły śmigła mają za małą średnicę otworu :) Np Pan Biela produkuje śmigła do silników benzynowych (nawiasem mówiąc bardzo dobre). Niestety uparcie robi w nich otwory średnicy 8mm podczas gdy chyba wszystkie silniki, do których te śmigła są przeznaczone mają wał 10mm :) Jak więc widzisz : albo za dużo albo za mało ;)

--------- pozdrówka

mRqS

formatting link

Reply to
mRqS

Ale to troche bez sensu, mam śmigło Graupnera 8x4 i otwór jest 6mm, na wale osmaxa15LA 5mm, pomyliłem sie wcześniej ale to bez znaczenia, śmigło żólte Kavan 8x4 to samo otwór 6mm, czy można gdzieś kupić śmigła

8x4 z otworem 5mm? Ewentualnie czy może mi ktoś podpowiedzieć co zepsuć żeby zrobić taką tulejke(6mm zewn, 5mm wewn)albo z kąd taką rurke wytrzasnąć?

mRqS napisał(a):

Reply to
zuras

a np tu

formatting link
pozdrówka

mRqS

formatting link

Reply to
mRqS

Witam,

Najlatwiej jest (zaraz zostane skarcony) nawinac na wal silnika kilkumilimetrowej szerokosci pasek wyciety z kartki papieru, tasme izolacyjna, tasme teflonowa do uszczelniania rur itp, a nie bawic sie w tulejki, bo takowa musi byc dosyc precyzyjnie wykonana, aby nie bylo luzow, a samemu ciezko, bo to rurka o grubosci scianki ~0,5 mm (Ew. mozna standardowej srednicy fi 4 wew. fi 6 na zew. rurke aluminiowa uciac i rozwiercic smiglo).

Lepiej, jak w smigle jest za malo, bo zawsze latwiej rozwiercic (Tylko ostroznie, bo zgodnie z prawem Murphy'ego "deska przycieta na dlugosc zawsze bedzie za krotka..." :o)

Pozdrawiam,

Szymon

Reply to
Szymon_Shaggy

Witam, Na życzenie robi otwory, jakie chcesz, w tej samej cenie. Trzeba się jednak upomnieć;-)).

Pozdro. Darek

Reply to
DAREKRC

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.